Policija: Trauksme ap "aizdomīgajām aploksnēm" sacelta pārpratuma dēļ, Mixnews.lv

Policija: Trauksme ap "aizdomīgajām aploksnēm" sacelta pārpratuma dēļ

фото

Sabiedrība | 2013. gada 15. martā plkst. 18:04

Mūkusalas ielas biroju ēkās atrastajās it kā aizdomīgajās aploksnēs bijis parasts reklāmas buklets, kam pievienota konfekte. Šādu sūtījumu saņēmuši vairāki tūkstoši cilvēku, bet daži no tā nobijušies, atsaucoties uz Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāvi Tomu Sadovski ziņo LETA.

Ceturtdien un piektdien tika saņemti izsaukumi par iespējamām bīstamām vielām, kas piegādātas uzņēmumiem pa pastu. Ceturtdien saņemts viens šāds ziņojums, bet piektdienas rītā - vēl divi. "Tā kā šādās situācijās ir jāpārbauda visi iespējamie draudi, policija iesaistīja arī citus operatīvos dienestus," skaidroja Sadovskis.

Pēc pārbaudes veikšanas izrādījās, ka saņemtajās aploksnēs bijuši reklāmas bukleti, kuriem pievienota konfekte. Policija ir arī noskaidrojusi reklāmas bukletu izplatītājus, kā arī to, ka kopumā šādi bukleti varētu būt nosūtīti vairākiem tūkstošiem adresātu. No visiem saņēmējiem aizdomas gan radušās tikai trīs uzņēmumiem, kuri par tām informējuši operatīvos dienestus.

Par notikušo ir sākts kriminālprocess pēc krimināllikuma XX nodaļas par noziegumiem pret vispārējo drošību un sabiedrisko kārtību. Patlaban turpinās visu apstākļu noskaidrošana, kā arī tiek lemts par procesa tālāko virzību, sacīja Sadovskis.

Portāls "Mixnews.lv" jau ziņoja, ka ceturdien un piektdien biroju ēkās Rīgā, Mūkusalas ielā 41 un 41b atrastas aizdomīgas aploksnes ar nezināmu vielu. Izmeklēšanas gaitā noskaidrojies, ka aploksnes ar nezināmu vielu cilvēkiem apdraudējumu nav radījušas. Ceturdien no "Latvenergo" klienta centra telpām tika evakuēti cilvēki, un arī piektdien cilvēki no ēkām netika laisti ne ārā, ne iekšā.

Piektdien mistisko aplokšņu sūtītājs pats pieteicās, atklājot, ka tā esot bijusi mārketinga akcija, liecina Latvijas Žurnālistu asociācijas rīcībā esošā informācija.

Foto: Reuters/Scanpix

Komentāri