Imitējot ķīmiskas vielas noplūdi, Rīgas ostā izmanto jaunu aprīkojumu tā savākšanai

фото

Sabiedrība | 2017. gada 21. novembrī plkst. 12:14

Imitējot kravas automašīnas avāriju, kas vedusi nezināmas izcelsmes ķīmisku vielu, Rīgas ostas teritorijā notika glābšanas dienestu mācības, kurās izmantotas arī jaunas metodes ķimikāliju savākšanā.

Uzņēmuma "Baltic Container Terminal" teritorijā imitēta kravas automašīnas avārija, kuras rezultātā apgāzies konteiners, kurā pārvadātas vēl nenoskaidrotas ķīmiskas vielas.

фото

фото

фото

Rīgas ostas policijas priekšnieks Valdis Voins skaidro, ka šādā situācijā visām iesaistītajām pusēm un atbildīgajiem dienestiem operatīvi tiek izsūtīta elektroniska ziņa par notikušo negadījumu. Mācību mērķis ir veidot koordinētu savstarpējo rīcību, lai iespējami ātrāk novērstu avārijas sekas.

фото

Saskaņā ar mācību scenāriju pirmie notikuma vietā ierodas termināļa apsaimniekotāji, kuri sniedz palīdzību cietušajam šoferim, pēc tam īpašos aizsargtērpos ierodas atbildīgie speciālisti, kas ar modernām mērierīcēm pārbauda, vai vide pēc avārijas nav kļuvusi toksiska.

Noskaidrojot, ka viela nav bīstama, sākas tās savākšana, izmantojot jaunas metodes – absorbējošās granulas. Mācībās imitēta arī vielas noplūde ūdenī, un tās savākšanai ierasto bonu vietā izmantots ar absorbentu pildīts paklājs, kas ļauj savākt līdz 90% izlijušās vielas.

фото

фото

фото

фото

Ostas policijas priekšnieks skaidro, ka šādām mācībām ir jānotiek regulāri, jo tādējādi iespējams saskaņot plānus un skaidri saprast, kā ikviens dienests rīkojas konkrētajā situācijā.

Mācībās avārijas sekas operatīvi likvidētas, kas ļaujot domāt, ka arī reālos apstākļos, dienestiem saskaņoti rīkojoties, avārijas sekas tiks veiksmīgi likvidētas.

фото

фото

фото

фото

Foto: facebook.com/Rīgas brīvosta

Komentāri