"Zaļā lampa": Palīdzēsim Ivanam Čerņavskim!, Mixnews.lv

"Zaļā lampa": Palīdzēsim Ivanam Čerņavskim!

фото

Sabiedrība | 2017. gada 6. decembrī plkst. 14:00

Piecus gadus vecais Ivans pagaidām pats nespēj staigāt. Prasme staigāt cilvēkiem ir pašsaprotama lieta, bet Ivanam un daudziem citiem bērniņiem tas ir lielākais sapnis. Pateicoties regulārām terapijām, puisēns ir iemācījies patstāvīgi nostāvēt 1 minūti.

Zēnam uzstādītā diagnoze ir bērnu cerebrālā trieka, spastiska paraparēze. Ivanam ir nepieciešams atbalsts pārvietojoties un veicot ikdienas darbus. Ivans dzima priekšlaicīgi, 32.grūtniecības nedēļā. Skābekļa bada rezultātā puisēnam izveidojās bojājumi smadzenēs, kuru dēļ ir paaugstināts muskulatūras tonuss.

Par valsts līdzekļiem zēnam šobrīd tiek nodrošināti nepieciešamie tehniskie palīglīdzekļi un tiek apmaksātas 15 logopēda nodarbības. Ģimene no saviem līdzekļiem apmaksā regulāru uzturošo fizioterapiju, Montessori nodarbības un nodarbības ar speciālo pedagogu.

Ivanam 2018. gadā plānoti 2 intensīvi rehabilitācijas kursi centrā Poga. Viss iepriekš ieguldītais darbs ir devis rezultātus! Zēns kļuvis stabilāks, drošāks, patstāvīgāks. Ģimene no saviem līdzekļiem nevar apmaksāt visu nepieciešamo terapiju, tiek lūgts sabiedrības atbalsts.

фото

Viena kursa izmaksas Ivanam - 1950 eiro, kas ietver Therasuit3 nodarbību kursu, ergoterapiju, konsultācijas pie osteopāta un neirologa. Lai Ivans 2018.gadā varētu saņemt 2 šādus kursus, kopā nepieciešami 3900 eiro.

Palīdzēsim Ivanam!

"Zaļās lampas" labdarības tālrunis 90006383 (1.42 eiro par zvanu) strādās visu šo nedēļu, lai palīdzētu Ivanam.

Ziedot iespējams arī ziedot.lv mājaslapā.

Zaļā lampa – žurnālistu Olgas Avdēvičas un Ritas Troškinas raidījums, kas veidots sadarbībā ar ziedot.lv un Borisa un Ināras Teterevu fondu un iznāk radio Baltkom ēterā katru otrdienu.

Komentāri