Rīgā atklāj labdarības mākslas izstādi "Vernisāža"

фото

Sabiedrība | 2017. gada 6. decembrī plkst. 16:12

Sestdien, 2.decembrī kompleksā "Panorama Plaza" notika labdarības mākslas izstādes "Vernisāža" atklāšana, kuru organizēja "IZO Art mākslas studija".

Izstādes laikā tika prezentēti mākslas studijas "IZO Art" dalībnieku un pazīstamo mākslinieku, tādu, kā Ilgvara Zalāna, Baibai Līmanes, Dagmaras Lauriņas, Marijas Matvejevas, Pāvela Sagalajeva darbi.

Šī ir labdarības iztāde un daļa līdzekļu no gleznu pārdošanas tiks pārskaitīta 20 gadus vecam Laurim Jankovskim no Aizkraukles, kuram nepieciešams veikt operācijas vācu klīnikā.

Izstāde ir atvērta "Panorama Plaza" izstāžu zālē līdz 29.decembrim. Darba laiks - no plkst.10 līdz 19.00 (brīvdienās līdz plkst.17). Gleznas var ne tikai aplūkot, bet arī iegadāties. Daļa līdzekļu no pārdošanas tiks novirzīta Laura Jankovska operācijas apmaksai.

фото

фото

Atklāšanas dienā Laurim tika savākti 614,69 eiro. Nauda no ziedojumu kastītes jau ir pārskaitīta ziedot.lv speciālajā kontā. Izstādes viesi arī veica pārskaitījumus ziedot.lv kontā, lai palīdzētu Laurim.

Tie bija īsti svētki ar Ziemassvētku noskaņu saksofona skaņu pavadībā. Bērnu izklaidei tika organizēta neliela zīmēšanas studija, kurā mākslinieku vadībā mazie izstādes viesi varēja zīmēt un spēlēties ar KIDland animatoriem. Tie, kas vēlējās, par nelielu samaksu varēja pasūtīt profesionāla mākslinieka šaržu (šī ieņēmumi arī tika novirzīti Laurim).

фото

Izstādes atklāšanas pasākumā tika organizēta arī izloze, kurā varēja laimēt dažādas balvas. Par apmeklētāju labo noskaņojumu rupējās MIX FM radio vadītāja Poļina Kuzmina. Izlozē daudzi laimēja dāvanu kartes no Gulliver Travel, rotaslietas no Stein jewellery, abonementus no People Fitness Riga, biļetes uz "Zaļās lampas" mākslas izstādi Rīgas biržā, ka arī apmācības sertifikātus IZO Art mākslas studijā un daudzas citas vērtīgas balvas.

Apmeklētājus arī cienāja ar dzirkstošo vīnu no Henkel Latvia un milzīgu kūku no uzņēmuma JS Heis, kas tika taisīta pēc Vīnes receptes Zaher. Pāris dienu laikā jau tika pārdotas vairāk kā 10 gleznas. “Vernisāžas” organizatori Katerina Mališkina un Sergejs Mališkins (IZO Art mākslas studija) cer, ka šī labdarības izstāde kļūs par labu Jaunā gada sagaidīšanas tradīciju.

фото

Paldies visiem! Šis pasākums ir brīnišķīgs piemērs, kā mākslai un labām sirdim apvienojoties, var palīdzēt cilvēkam, kuram ir nepieciešams atbalsts. Novēlam visiem īstu, brīnišķīgu Ziemassvētku noskaņu!

фото

Laurim no Aizkraukles ir 20 gadi. Puisis kopš bērnības cieš no bērnu cerebrālās triekas, kas izpaužas kā kustību traucējumi kājās un gūžās - ilgu laiku pārvietošanās bija iespējama tikai ceļos saliektām kājām, tupus stāvoklī.

Laura dzīves laikā ir ieguldītas milzu pūles viņa veselības uzlabošanā. Laurim Latvijā tika veiktas vairākas operācijas. Diemžēl tās nedeva vēlamo uzlabojumu. Pirms 4 gadiem ģimene pieņēma lēmumu turpmāko Laura ārstniecību veikt Minhenes ortopēdiskajā klīnikā, kas pielieto jaunākās ortopēdijas tehnoloģijas. Pateicoties ziedotāju atbalstam, Laurim veiktas 3 apjomīgas un ļoti sarežģītas operācijas. Viņš pārcietis smagu atveseļošanās posmu un intensīvu rehabilitāciju.

Lauris uzskata, ka šobrīd, salīdzinot ar pēdējiem 7 gadiem, viņa stāvoklis ir viskvalitatīvākajā līmenī. Lai arī lielu attālumu veikšanai jāizmanto palīglīdzekļi, tomēr tagad kājas ir taisnas un patvaļīgi neliecās, kauli nedeformējas, ceļu locītavas nedilst.

Kājas nenogurst tik ātri kā kādreiz, muskuļiem ir iespēja lēnām attīstīties. Ir iespējams izpildīt tādus vingrojumus, kādi līdz šim nebija iespējami, piemēram, braukt ar trīsriteni vai izmantot mehānisko trenažieri, šādi iespējams efektīvi virzīt attīstību tālāk.

Šovasar, konsultējoties ar Minhenes klīnikas ārstu tika konstatēts, ka virs labā ceļgala locītavas esošās lielās skrūves savu darbu ir paveikušas, kauls ir saaudzis, implants ir ieaudzis kaulā. Tā kā šīs skrūves ir garas un tās no abiem galiem skar labās kājas malas, tās no iekšpuses rada kairinājumu uz ādu, radot lieku spastiku, lielu jūtību, nepatīkamas sajūtas, dažreiz nelielas sāpes.

Tādēļ šajā brīdī skrūves savu funkciju ir paveikušas un tās jāņem ārā. Klīnikas speciālisti pieņēmuši lēmumu, ka jāveic pēdējā, noslēdzošā operācija, kuras laikā tiks izņemtas skrūves un pielietota jauna, ASV speciālistu radīta, metode spastikas mazināšanai.

Paralēli intensīvajam ārstēšanās procesam, Lauris ar labām un teicamām sekmēm pabeidza vidusskolu, mācību laikā paspēja piedalīties olimpiādēs. Viņam padevās vēsture un dabaszinības. Vidusskolas veiksmīga pabeigšana un salīdzinoši labās pārvietošanās spējas ir ļāvušas pieņemt ļoti drosmīgu lēmumu. Šoruden Lauris uzsāka bioloģijas studijas Daugavpils Universitātē.

Lauris ir stājies pretī lielam dzīves izaicinājumam. Viņš apzinās, ka viegli nebūs, bet ir vērts riskēt, lai iespējams, būtu vēl lielāku soli tuvāk pēc iespējas labākai un kvalitatīvākai dzīvei. Lauris jau ir sasniedzis vairākus savus uzstādītos mērķus, un tas ir izdevies pateicoties, lielajam un tik svarīgajam, līdzcilvēku atbalstam.

Sasniedzot iepriekš uzstādītos, rodas jauni mērķi, piemēram, universitātes pabeigšana, labi apmaksāta darba iegūšana, Lauris gribētu iegūt arī autovadītāja apliecību. Lai šo visu sasniegtu, Laurim ir veiksmīgi jānoslēdz ārstniecība Minhenes klīnikā, jo šī konstrukciju izņemšanas operācija, būs pēdējā. Tad būs izdarīts viss iespējamais, kas var uzlabot Laura pārvietošanās spējas.

Operācija maksā 13 149 eiro. Lauris lūdz līdzcilvēku palīdzību, jo šādu summu Laura ģimene nespēj sakrāt, ceļa naudu un uzturēšanās izdevumus segs ģimene paši. Laura ģimenē ir 5 cilvēki. Laura mazā māsa šogad mācās jau 5. klasē, bet lielais brālis strādā un turpina mācības RTU.

Portālā ziedot.lv Laurim Jankovskim ir atvērts speciāls PALĪDZĪBAS KONTS. Visi līdzekļi no šī konta tiks novirzīti operācijas apmaksai.

Palīdzēsim Laurim!

Sīkāku informāciju par Lauri var atrast ŠEIT.

Komentāri