Valsts policijā īstenos augstākā līmeņa vadības rotāciju (papildināts 19:28), Mixnews.lv

Valsts policijā īstenos augstākā līmeņa vadības rotāciju (papildināts 19:28)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 15. martā plkst. 19:28

Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis pieņēmis lēmumu veikt policijas augstākā līmeņa priekšnieku rotāciju, ziņo LETA.

Šāds lēmums pieņemts, lai nodrošinātu labākās prakses pārņemšanu sistēmas ietvaros un novērstu ikdienas rutīnas veidošanos.

Lai īstenotu teorijas un prakses mijiedarbību, līdzšinējais Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Rauls Kviesītis ar 25.martu tiek pārcelts Valsts policijas koledžas direktora amatā, savukārt, lai īstenotu praksē jaunākās zinātniskās un teorētiskās atziņas, kas patlaban ir aktuālas starptautiskajā policijas darba praksē, līdzšinējais koledžas direktors Artis Velšs dienesta interesēs pārcelts Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka amatā, aģentūru LETA informēja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Sigita Pildava.

Savukārt, lai radītu iespēju vadīt pēc smaguma un atbildības pakāpes līdzīga līmeņa struktūrvienības, integrētu jaunas idejas, kā arī efektīvi izmantotu uzkrāto profesionālo pieredzi ar 25.martu dienesta interesēs par Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieku tiek iecelts līdzšinējais Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Savukārt Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns tiks iecelts Grišina līdzšinējā amatā, jo viņa ilggadējā profesionālā pieredze sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā, kā arī nozīmīgu struktūrvienību vadīšanā stiprinās šo policijas struktūru. VP norāda, ka, strādājot pie Valsts policijas attīstības koncepcijas, būtiska uzmanība tika pievērsta personāla jautājumiem, tostarp arī karjeras plānošanas un attīstības sistēmas ieviešanai Valsts policijā, kurā ietverti vairāki būtiski bloki - personāla atlase, izglītība, profesionālās kvalifikācijas celšana, personāla rotācija, personāla vērtēšanas sistēma, iekšējās kontroles mehānisms.

Apzinoties personāla nozīmi Valsts policijas attīstībā un mērķu sasniegšanā, attīstības koncepcijā personāla jautājumu sadaļa tika akcentēta kā īpaši nozīmīga un īstenojama kā prioritāte.

Valsts policijā šobrīd trūkst profesionālu, pieredzējušu darbinieku. Strādājot pie jaunās sistēmas, ir domāts par personāla karjeras attīstību gan horizontālā, gan vertikālā aspektā, tostarp izmantojot rotācijas principu, kas ir viens no efektīvākajiem instrumentiem, kā, izmantojot šobrīd esošos personāla resursus, veicināt Valsts policijas attīstību kopumā.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) norāda, ka Valsts policijā trūkst profesionālu un pieredzējušu darbinieku, tāpēc strādājot pie Valsts policijas attīstības koncepcijas, kā viens no policijas darbības efektivitātes uzlabošanas līdzekļiem tika identificētas darbinieku rotācijas.

Apzinoties to, ka līdz koncepcijas pieņemšanai un ieviešanai vēl ir ilgs laiks, apsveicama ir Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža iniciatīva veikt atsevišķu augstākā vadības līmeņa darbinieku rotāciju, aģentūru LETA informēja ministra padomniece Daiga Holma.

Šāda prakse ļaus īstenot un arī novērst ikdienas rutīnas veidošanos un nodrošinās efektīvu sabiedrisko kārtību un drošību, norāda Kozlovskis.

Ķuža lēmums sakrīt ar pēdējā laikā notikušajiem skandāliem policijā, kad par korupciju un laupīšanām aizturēti trīs policisti. Turklāt korupcijas skandāla gadījumā dienesta pārbaudē tiek vērtēta arī likumsargu priekšnieku atbildība.

Portāls "Misnews.lv" jau ziņoja, ka pirms nedēļas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizturēja VP Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) izmeklētāju Viktoru Dzeni, kurš cita starpā izmeklē arī likvidējamās AS "Latvijas Krājbanka" ("Krājbanka") krimināllietu. Aizturēts arī ENAP darbinieks Eduards Ņepomņaščijs, taču viņam atšķirībā no kolēģa piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Ņemot vērā, ka iespējamam noziegumam ir tieša saistība ar dienesta pienākumu pildīšanu, VP sākta dienesta pārbaude, kurā tiks izvērtēta abu izmeklētāju disciplināratbildība, kā arī viņu vadītāju atbildība par iespējamo darbinieku kontroles trūkumu.

Savukārt februāra sākumā par laupīšanu un tās mēģinājumu Rīgā aizturēts atvaļinājumā esošs kārtībnieks. 1988.gadā dzimušā vīrieša izelpā bija konstatētas 3,24 promiles alkohola.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka 2011.gada jūlijā toreizējais iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs un tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs (V) izdeva rīkojumu, ar kuru tajā brīdī esošais VP priekšnieks Artis Velšs tika pārcelts VP koledžas direktora amatā. Velšs, kurš VP priekšnieka amatā nomainīja Valdi Voinu, augsto amatu ieņēma tikai apmēram pusgadu.

Tad Štokenbergs apstiprināšanai VP priekšnieka amatā nolēma virzīt toreizējo VP Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieku Intu Ķuzi.

Toreizējais Rīgas reģiona pārvaldes (RRP) Kriminālpolicijas priekšnieks Grišins pēc Ķuža nokļūšanas VP priekšnieka amatā 2011.gadā augustā savukārt iesēdās Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka krēslā. Savukārt RRP Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka pienākumus tika uzdots pildīt Andrejam Sozinovam.

Foto: mixnews.lv, riga24.lv

Komentāri