"Zaļā lampa": Jaungada dāvana Jurim, Mixnews.lv

"Zaļā lampa": Jaungada dāvana Jurim

фото

Sabiedrība | 2017. gada 28. decembrī plkst. 22:49

Jurim ir tikai 4 gadiņi. Bet viņš ir nopietns un radošs cilvēks. Viņam ir daudz grāmatu un vesels čemodāns ar mūzikas instrumentiem – ģitāru, flautu un pat bungu iekārtu. Viņš ilgi var sēdēt ar bērnu klavierēm, sacerēt dziesmiņas un dziedāt tās rotaļu mikrofonā. Arī sēdus. Jo Juris var nostāvēt kājās tikai 50 sekundes. Un tas ir viņa milzu sasniegums.

фото

Gada sākumā viņš varēja noturēties kājās bez atbalsta tikai 5 sekundes. Tagad viņam jāiziet kārtējais ārstēšanas kurss, un ārsti saka, ka Juris noteikti spers savus pirmos soļus. Viss ir reāli.

фото

Ģimenēm, kurās ir slimi bērni, ir kopēja problēma – tas ir nepietiekams rehabilitācijas finansējums. Ārstēšanu nedrīkst pārtraukt, lai nezaudētu visu sasniegto. Un vecāki lūdz palīdzību.

Fondā ziedot.lv ir atvērts speciāls konts Jurim Veismanim ziedot.lv. Nekādi procenti no šīs naudas netiek ieturēti. Pilnīgi viss tiks novirzīts tieši Jura rehabilitācijas apmaksai.

фото

Programmas „Zaļā lampa” labdarības tālrunis radio „Baltkom” 90006383 (1,42 eiro) strādās Jurim līdz 2. janvārim.

Juris ir dzimis divus mēnešus pirms laika, ar asinsizplūdumu smadzenēs. Tomēr bērnu cerebrālās triekas diagnozi ģimenē neuztvēra kā gala spriedumu. Jo vairāk tāpēc, ka zēna intelekts nav cietis. Bērns no galvas lasa garus dzejoļus, izdomā pasakas, dzied un daudz fantazē. Šādos gadījumos, lai mazulis nostātos kājās, ļoti daudz kas ir atkarīgs no mammas, viņas ticības un neatlaidības.

Laura ar dēlu veselu dienu strādā – vingrošana, masāžas, procedūras, attīstošas nodarbības. Tas viss ir fiziski smags darbs, reizēm ar sāpēm un asarām. „Man ļoti gribas būt vienkārši mammai, nevis ģenerālim,” saka Laura, „bet jāpiespiež bērns dzīvot pēc strikta grafika un nemitīgi strādāt. Taču esmu pārliecināta: kad viņš nostāsies kājās, tad sapratīs, ka visas pūles nebija veltas.”

No Santa Klausa Juris gaida muzikālu dāvanu – diskobumbu. „Ja piespied pogu, tas spīd un spēlē dažādas melodijas,” skaidro mums Juris. Viņš vienīgi pārdzīvo, vai tajā bumbā būs viņa mīļākā dziesma „Ziemeļmeita”, ko dzied grupa „Jumprava”. Vēl viņš ar tēti visu laiku izdomā pasakas: „Reiz dzīvoja Juris...”. Un stāsta, kas Jurim noticis dienas laikā... Ģimene dzīvo 5. stāvā. Pagaidām mamma nēsā četrgadīgo Juri pa kāpnēm uz rokām. Vēl mammai jānogādā augšā ratiņi un pirkumu soma. Dažreiz viņa domā, ka īsta laime ir tad, kad tavs bērns var stāvēt pats – kaut vai to brīdi, kamēr tu atslēdz durvis.

Šajā ģimenē vienīgais apgādnieks ir tētis, mamma ir noformēta par Jura asistenti. Nesen viņi gāja parastā bērnudārzā, speciālā grupiņā. Jurim tur ļoti patīk dziedāt, mācīties dzejolīšus, rotaļāties ar bērniem. Taču staigāt un skriet kopā ar citiem bērniem viņš pagaidām nespēj. Laura iet uz bērnudārzu kā uz darbu, palīdzot audzinātājai ar citiem mazajiem.

Uz jautājumu par savām Jaungada vēlmēm Laura atbild tā: „Es gribētu, lai mēs būtu parasta ģimene – no rīta mēs ar vīru aizietu uz darbu, bet Juris uz skolu. Pats. Vakarā mēs visi sanāktu kopā un stāstītu viens otram, kā kuram ir pagājusi diena...”

Laura tic, ka Juris noteikti staigās. Viņa ir ļoti pateicīga visiem, kas palīdz Jurim nostāties kājās. Pēc rehabilitācijas kursiem centrā „Poga” ar aparātu „ThermaSuit” Juris spēja patstāvīgi nostāvēt kājās. Viņš ir ļoti sadraudzējies ar savu fizioterapeiti Elīnu un gaida jaunu tikšanos ar viņu. Ārsti ieteic viņam tagad iziet vēl vairākus speciālu nodarbību kursus. Jurim ir izstrādāta intensīva rehabilitācijas programma ar „kosmonauta tērpu” (pēc „TheraSuit” metodikas). Nodarbības nav vieglas – 3 stundas tik intensīva darba katru dienu vesela mēneša laikā ir liela fiziska slodze šādam mazulim. Bet viņam sanāk.

Šajā mazajā ģimenītē viss ir balstīts uz mīlestības, pacietības un sapratnes. Lai Jaunais gads atnes viņiem visiem to, par ko viņi sapņo –, mazuļa veselību. Mēs ticam, ka nākamajā gadā Juris spers savus pirmos soļus. Un mēs arī varam nedaudz palīdzēt.

Kā palīdzēt?

  1. gadā Jurim ir ieplānoti 3 intensīvas rehabilitācijas kursi centrā „Poga”. Viens kurss maksā 1910 eiro, tajā iekļauti 19 dienu nodarbību kurss „TheraSuit 3”, 6 ergoterapijas, osteopāta un neirologa konsultācijas. Pavisam 65 nodarbības viena kursa ietvaros.

Lai nodrošinātu Jurim 3 šādus kursus gadā, ir nepieciešami 5730 eiro.

Fondā ziedot.lv ir atvērts speciāls konts Jurim Veismanim. Nekādi procenti no šīs naudas netiek ieturēti. Pilnīgi viss tiks novirzīts tieši Jura rehabilitācijas apmaksai.

Programmas „Zaļā lampa” labdarības tālrunis radio „Baltkom” 90006383 (1,42 eiro) strādās Jurim līdz 2. janvārim.

Palīdzēt varēs arī ar pārskaitījumu speciālajā kontā.

Fonds "Ziedot.lv"

Reģistrācijas numurs: 40008078226

SWEDBANK

Bankas kods HABALV22

Konta numurs LV95HABA0551006150241

Mērķis Atbalsts Jurim Veismanim

Ziedojot fondam "Ziedot.lv", privātpersonas un uzņēmumiem ir tiesības saņemt ienākuma nodokļa atlaidi.

Informācija te.

Komentāri