"Zaļā lampa": Palīdzēsim Matīsam Parcānam!, Mixnews.lv

"Zaļā lampa": Palīdzēsim Matīsam Parcānam!

фото

Sabiedrība | 2018. gada 18. janvārī plkst. 15:36

Matīsam ir 14 gadi, viņš ir vienīgais bērns ģimenē. Zēns piedzima priekšlaicīgi, skābekļa trūkums izraisīja galvas smadzeņu bojājumus. Matīsam ir bērnu cerebrālā trieka, viņš tikai nedaudz spēj pārvietoties pats, viņam ir grūtības ar uztveri, viņš nerunā.

Lai arī Matīss jau ir pusaudzis, viņam vajadzīga pastāvīga uzraudzība un palīdzība ik brīdi. Ikdienā par Matīsu rūpējas mamma, Matīsa tētis strādā. Ģimene dzīvo Rīgā.

“Mūsu ģimenē nav tādu cilvēku, kuri varētu mums ar vīru palīdzēt pieskatīt bērnu gadījumos, kad ir nepieciešamība apmeklēt ārstu, aiziet uz veikalu, nokārtot dažādas formalitātes valsts iestādēs. Tāpat arī aiziet uz frizētavu, kopā iziet uz kādu pasākumu, teātri vai koncertu. Visa mūsu dzīve tiek pakārtota dēla vajadzībām," stāsta Matīsa mamma Maija.

Tā kā ārpus mājas Matīss var pārvietoties tikai riteņkrēslā, tad daudzos gadījumos nav iespējams viņu paņemt līdzi. Ziemas mēnešos ir pavisam grūti, jo sniegoto ielu dēļ pārvietoties ir praktiski neiespējami. Tādēļ ģimenes ikdienā ļoti svarīga ir auklītes palīdzība. Auklīte Dina ir Matīsa sargeņģelis jau 2 gadus.

“Bērna aprūpe prasa daudz spēka gan fiziski, gan morāli. Šādiem bērniem ir grūti atrast aprūpētāju, jo ne katrs grib un var veikt tādu darbu. Mums ar lielām grūtībām izdevās atrast ļoti sirsnīgu, godīgu un uzticamu cilvēku. Viņas atbalsts mums nozīmē ļoti daudz. Mēs vienu reizi nedēļā bez raizēm par bērnu varam iziet no mājas, lai pārslēgtu domas un sakārtotu elementāras lietas, kuras ar bērnu kopā nav iespējams paveikt," pateicībā atzīst Matīsa mamma Maija.

фото

256 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, ir maksa par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons".

Palīdzēsim Matīsa ģimenei!

"Zaļās lampas" labdarības tālrunis 90006383 (1.42 eiro par zvanu) strādās visu šo nedēļu, līdz 23.janvārim, lai palīdzētu Ivitai.

Ziedot iespējams arī ziedot.lv mājaslapā.

Zaļā lampa – žurnālistu Olgas Avdēvičas un Ritas Troškinas raidījums, kas veidots sadarbībā ar ziedot.lv un Borisa un Ināras Teterevu fondu un iznāk radio Baltkom ēterā katru otrdienu.

Komentāri