"Zaļā lampa": Saulīte vārdā Ieva, Mixnews.lv

"Zaļā lampa": Saulīte vārdā Ieva

фото

Sabiedrība | 2018. gada 24. janvārī plkst. 12:27

Ievai Ivkinai ir 27 gadi. Viņas diagnoze ir bērnu cerebrālā trieka. Iemesls – nepareiza dzemdību pieņemšana, laikā nenoteikta diagnoze, laikā nenozīmēta ārstēšana...

Jāņem vērā arī tas, ka Ieva dzimusi grūtajā 90. gadā: tolaik problēmas, kādas ir bērniem ar invaliditāti, vispār reti tika apspriestas, bet informācijas, kā tikt ar tām galā, nemaz nebija. Diagnoze tika noteikta tikai pēc gada.

Rezultātā – invalīdu ratiņi uz mūžu. Meitene nespēj staigāt, nomazgāties, apģērbties, pati paēst. Toties viņa prot priecāties par katru mazumiņu, ļoti mīl dzīvi un vienmēr smaida kā maza saulīte. Ieva dzīvo meža ciemā pie Kalsnavas, netālu no Madonas, kopā ar mammu, veco omīti un tēti. Notika tā, ka tētim ir sākusies Pārkinsona slimība, un mammai Intai tagad jākopj visi.

Ar visām problēmām Inta ir spiesta tikt galā viena pati. Pensija viņai ir maziņa – 146 eiro. Ja nepalīdzētu cilvēki, kas atsaucas uz Ievai atklāto projektu portālā ziedot.lv, grūti saprast, kā viņi varētu izdzīvot. Īpaši smagi Intai klājas ziemā, kad jātīra sniegs no celiņiem, jāskalda malka un jākurina krāsns.

Kas palīdz šai mazajai sievietei visu izturēt – 27 gadus bez atvaļinājumiem un pārtraukumiem? Kur viņa rod spēkus? Uz šo jautājumu Inta atbild vienkārši: „Esmu zemes cilvēks. Man zeme palīdz, šis mežs aiz loga, bites, katrs koks, katra puķe...” Klausāmies viņā un domājam, ka tādi cilvēki kā Inta ir īsti mazi varoņi, kas nav pamanāmi pa dārgu automašīnu logiem. Kas nesūdzas, bet vienkārši mīl savu zemīti. Tieši uz tādiem cilvēkiem kā Inta turas viss.

Ieva nerunā un nestaigā. Rokas viņai neklausa. Un tomēr Kalsnavas skolā viņu atzīmēja kā paraugu citiem bērniem – par vēlēšanos mācīties, neatlaidību un zināšanu alkām. Ievu nepieņēma uzreiz parastā skolā. Bija divi varianti: mācības mājās vai internāts. Taču skolotāja Ilze Stikāne speciāli pabeidza kursus, lai paņemtu Ievu savā klasē. Meitenei tā bijusi īsta laime – skolā viņa atradusi daudz draugu.

фото

Ieva strādā ar datoru, izmantojot degunu un zodu – tastatūra ir virtuāla un izvadīta ekrānā. Draugi izgudrojuši viņai speciālas pierīces, balstus un turekļus, un tagad viņa sērfo internetā, raksta e-pastus un lasa.

Pašlaik Ieva attālināti mācās 10. klasē. Viņa ir iemācījusies lietot internetu: mācības skaipā, ieskaites, kontroldarbi... Vislabāk viņai padodas fizika un ķīmija. Vēl Ieva zīmē, turot otiņu zobos, izdomā stāstus, raksta dzejoļus. Dažiem no tiem jau ir komponēta mūzika – mūzikas terapijas skolotāja, pie kuras Ievu veda uz rehabilitācijas centru Madonā, ir sacerējusi brīnišķīgas melodijas.

Viena no dziesmām sākas: „Pasaki „Labrīt” - un rīts būs labs!”. Šo Ievas dziesmu var noklausīties internetā.

DZĪVES SPĒLE

Tu spēlē dzīves spēli Un nezini, vai nākošais gājiens Būs augšā vai lejā

Piedz.

Šajā dzīvesspēlē Tu vari iegūt Šajā dzīves spēlē Tu vari zaudēt Šajā dzīves spēlē Tu vari kāpt Šajā dzīves spēlē Tu vari krist

Un rezultātu šai spēlei Tu uzzināsi tikai dzīves beigās Vai šajā dzīvesspēlē Tu esi uzvarētājs vai zaudētājs

Šo vēstuli Ieva publicē savā „Facebook” lapā:

“Mīļie draugi! Es vēršos pie Jums ar milzīgu lūgumu! Jau 2 gadus man un manai ģimenei liels palīgs ir auklīte Māra.Viņa man palīdz, kad mammai jābrauc pie ārstiem vai iegādāties nepieciešamās preces.

Diemžēl auklītes darba atalgojumu neapmaksā valsts, bet gan invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons" sadarbībā ar labdarības organizāciju ziedot.lv. Pirmajā gadā algu par auklītes darbu apmaksāja no labdarības maratona "DOD PIECI" saziedotajiem līdzekļiem, bet pēdējās 2 reizes ziedojumi jāpiesaista pašiem. Es un mana ģimene būsim ļoti pateicīgi ikvienam, kuram ir iespēja mūs atbalstīt!”

фото

Ievai ļoti patīk šī Austrumu gudrība:

Katrs cilvēks, kas ierodas mūsu dzīvē, ir skolotājs! Kāds māca mūs būt stiprākiem, cits – gudrākiem, cits māca piedot, cits – priecāties par ikvienu dienu. Kāds nemāca mūs, bet lauž, taču arī no tā mēs iegūstam pieredzi. Vērtē ikvienu cilvēku, pat ja viņš ir parādies tikai uz mirkli. Ja viņš ir parādījies, tas notiek ar gudru ziņu! Ja jūs pašlaik lasiet šo tekstu, tas arī ir ar gudru ziņu.

Ģimenei ir nepieciešama palīdzība, lai apmaksātu speciāli sagatavotas auklītes pakalpojumus smagu slimnieku aprūpēšanā (programmas „Mīļā auklīte” ietvaros), lai vismaz 8 stundas nedēļā (1 dienu) ļautu Intai apkopt mājas soli vai apmeklēt ārstu. Ievu nedrīkst atstāt bez pieskatīšanas. 32 darba stundas mēnesī maksā 256 eiro. Gadā ir vajadzīgi 3072 eiro.

Palīdzēsim Ievas ģimenei!

Programmas "Zaļā lampa" labdarības tālrunis 90006383 (1.42 eiro par zvanu) strādās līdz 30.janvārim, lai palīdzētu Ievai.

Ziedot iespējams arī ziedot.lv mājaslapā.

Naudu var arī uzreiz pārskaitīt Ievas Ivkinas kontā:

Fonds "Ziedot.lv", Reģistrācijas numurs: 40008078226

SWEDBANK, bankas kods - HABALV22

Konta numurs - LV95HABA0551006150241

Mērķis - Palīdzība Ievas Ivkinas ģimenei

Komentāri