Reemigrācijas plāns ir izgāzies; Latvija zaudē iedzīvotājus, Mixnews.lv

Reemigrācijas plāns ir izgāzies; Latvija zaudē iedzīvotājus (2)

фото

Sabiedrība | 2018. gada 5. februārī plkst. 16:46

Reemigrācijas plāns ir izgāzies. Var teikt tā, var sacīt citādi: tas bija vajadzīgs, lai noskaidrotu, ko (ne)vēlas no Latvijas aizbraukušie. Tagad tiks izstrādāts diasporas atbalsta likums. Bet jau sākušies kašķi arī ap to. Neapmierināti nav vis emigrējušie, bet gan vietējie tautieši Saeimā, raksta Neatkarīgā Rīta Avīze.

Centrālā statistikas pārvalde aprēķinājusi, ka pēdējos gados vidēji dienā emigrācijā devās 55 Latvijas iedzīvotāji - 25 vīrieši, 22 sievietes un 8 bērni. Visvairāk emigrējuši darbspējas vecuma iedzīvotāji - gan vīrieši, gan sievietes, jo īpaši vecuma grupā no 25 līdz 29 gadiem (2014. gadā - 18,2%, 2015. gadā - 18% un 2016. gadā 17% no visiem emigrantiem).

Kaut arī krīze it kā bija pārvarēta, tomēr vēl 2014.-2016. gadā Latvijā samazinājās imigrantu, bet pieauga emigrantu skaits. Nav vērts sevi mānīt, strauja reemigrācija nenotiek. 2016.gadā Latvijā no citām valstīm ieradās 8300 cilvēku, bet izceļoja 20 600 cilvēku (par 500 cilvēkiem vairāk nekā 2015.gadā un par 1600 vairāk nekā 2014.gadā).

Bet fakts, ka Latvijā ekonomiskā situācija mainās, uzņēmēji meklē darbiniekus, tiek radītas jaunas darba vietas un bruto alga šogad varētu sasniegt 1000 eiro. Statistika ir statistika, bet realitātē, kā Neatkarīgā izpētīja pērnā gada aprīlī, strādājošo vairākums pelna 1,3 reizes mazāk, nekā liecina statistiski vidējie rādītāji.

Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica sarunā ar Neatkarīgo vairākas reizes uzsver, ka diasporas atbalsta likumā, ko ĀM plāno izstrādāt šogad, uzsvars nebūs uz aizbraukušo cilvēku aicināšanu atpakaļ, bet gan - sadarbība ar diasporu un tās atbalstīšana.

"Nav "mēs" un "viņi". Diaspora ir kopums, daļa no Latvijas. Visi cilvēki ir piederīgi Latvijai," saka Z. Kalniņa-Lukaševica.

Kā liecina Ārlietu ministrijas sniegtā informācija, no 2000.gada līdz 2016.gadam iedzīvotāju skaits Latvijā samazinājies par 410 000 jeb 17,2% iedzīvotāju. 2/3 samazinājuma ir uz iedzīvotāju migrācijas rēķina.

Ārpus Latvijas dzīvo, mācās un strādā vairāk nekā 370 000 Latvijas diasporas pārstāvju. Lielākās latviešu kopienas dzīvo Lielbritānijā, ASV, Vācijā, Īrijā, Kanādā, Austrālijā, Krievijā, Norvēģijā, Spānijā.

16% plāno atgriezties Latvijā piecu gadu laikā, 30% varētu atgriezties noteiktos apstākos.

Komentāri 2
Dāvis veļičkopirms 1 gada
Par sūnu ir sūnu un ķērpju sugas un pasugas un ka un bļeģ sūnu ciems un Rīga un Rīgas tā kā man rīkoties ar un ap attiecībām ir ka un ir sūnu un par to kā un ko darīt ja tagad ir ka un bļeģ sūnu par un ciems bļeģ.bļeģ b¡Gada līdz mūsdienām ir saglabājušās tikai vakarā pēc darba dienas laikā izvēles un ir un sūnu ciems un brīvdabas muzeja gadatirgus UN UN un jo īpaši bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ bļeģ vai un vairāk tāpēc ka jo I un ka un bļeģ sūnu ciems un padomes ciems regulas un ciems Nr vairāk pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec pizģec. Par un ciems un Rīga un apkaime Kurzeme ir senākais zināmais gadījums kad tā tiek izmantota
Nevar būt :D