Zaļā lampa: Dvīnīšiem Raivo un Elvim nepieciešama palīdzība!, Mixnews.lv

Zaļā lampa: Dvīnīšiem Raivo un Elvim nepieciešama palīdzība!

фото

Sabiedrība | 2018. gada 6. februārī plkst. 12:56

Ja pēc dažiem gadiem kāds pastāstītu Ingunai viņas likteni, viņa sacītu: „Tā nemēdz būt!”. Šis ir patiešām neticams stāsts par apbrīnojamo sievieti, no kuras mums visiem ir ko mācīties.

Ingunas dzīve pārvērtusies vienā dienā – viņas divu dēlu dvīnīšu dzimšanas dienā. Viņa dzīvo Kalsnavas novadā. Dzemdības sākušās pirms laika un bijušas smagas. Uz dzemdību namu Madonā viņu atveda naktī. Kad pasaulē nāk dvīņi, tas prasa no ārstniecības personāla augstu kvalifikāciju un meistarību. Šajā nakts maiņā rajona slimnīcā viss gāja šķērsām. No rīta Ingunu nosūtīja uz Jēkabpili, tad uz Rīgu. Par šādām situācijām saka „smags gadījums”: abi bērniņi izrādījās invalīdi ar neārstējamām diagnozēm.

Šobrīd ģimenei ir ļoti vajadzīgs atbalsts. Fondā ziedot.lv smagi slimo dvīnīšu Raivo un Elvja ģimenei ir atvērts speciālais PALĪDZĪBAS KONTS.

Radio Baltkom programmas „Zaļā lampa” labdarības tālrunis 90006383 (1.42 eiro par zvanu) strādās visu šo nedēļu, līdz 13.februārim, lai palīdzētu zēniem (viens no brāliem ir gulošs, otrs pārvietojas ratiņkrēslā). Gadā ģimenei nepieciešami 6144 eiro.

Bērnu tēvs visai drīz pazuda, un jaunā māmiņa saprata, ka var gūt atbalstu tikai no savas ģimenes. Viņa atgriezās vecāku mājās, un visa ģimene dzīve tika pakļauta zēnu ārstēšanai. Tolaik šķita, ka visas durvis ir ciet un visi ceļi ir nogriezti.

Sākumā Inguna domāja, par ko viņai būtu uzlikts šāds sods. Pēc tam viņa krita izmisumā. Ar gadiem viņa tomēr saprata, ka tā ir mācība. Mīlestības, pacietības un lēnprātības mācība. Bet tas nāca tikai tad, kad viņai šķita, ka visas asaras ir izraudātas un visi nervi izrauti. Dēlus viņa nosauca skaistos romantiskos vārdos – Raivo un Elvis.

Tagad viņiem ir 19 gadi. Raivo spēj pateikt dažus vārdus un ar atbalstu spert dažus soļus. Uz skolu viņu ved ratiņkrēslā. Elvis ir gulošs. Viņš ir gandrīz caurspīdīgs, ar tieviņām rociņām un kājiņām. Mamma viņu baro no pudelītes ar knupi. Elvja istabiņā vienmēr klusi skan radio – zēnam patīk klausīties mūziku.

Inguna pateica mums, ka tad, kad puikas bija 4 gadus veci un kļuva pavisam skaidrs, ka viņai visu mūžū nāksies būt viņu aprūpētājai, viņai uzstājīgi ieteica atdot viņus internātā un sākt jaunu dzīvi. Kādreiz, ļāvusi sevi pierunāt, viņa nolēma aizbraukt paskatīties, kā tur viss notiek.

фото

„Es uz vienu vienīgo mirkli iedomājos, ka mans puisītis gulēs palātā ar 20 cilvēkiem, kur ir tikai divas auklītes, un gandrīz paģību. Tas ir vienkārši nereāli – visus pabarot, pārģērbt, vienkārši parunāties. Elvim taču vēl notiek lēkmes, tad palīdzība jāsniedz nekavējoties...”

Pa šo laiku šī trauslā sieviete darījusi visu, lai palīdzētu saviem zēniem. Viņa ved abus uz rehabilitāciju un fizioterapiju uz Madonu. Inguna apzinās, ka labāk viņiem nepaliks, bet ir iespējams atvieglot viņu stāvokli, mazināt sāpes un nodrošināt siltumu un gādību, kas ir pats galvenais. Omes zēniem vairs nav, opis ir vecs un slims, tā ka jāpaļaujas vienīgi uz saviem spēkiem.

Pateicoties visiem šiem pārbaudījumiem, Inguna ir kļuvusi par citu cilvēku. Viņa ieguva dvēseles gudrību, spēku un sapratni, ka dzīvē nekas nav tāpat vien.

Notika tā, ka Inguna sākusi pavisam nevainīgi sarakstīties internetā ar simpātisku vīrieti no cita rajona. Izrādījās, ka Madonā viņam ir brālis, un brīvdienās viņš dodas savu brāli apciemot. Sarunājuši tikšanos. Inguna nolēma neko neslēpt un uzreiz pastāstīja par dēliem.

Viņu tas neapturēja un nesamulsināja. Viņi sāka tikties, bet pēc laiciņa pasaulē nāca mazais Renārs. Pilnīgi vesels un dzīvespriecīgs bērns. Pašlaik viņam ir trīs gadiņi.

„Tas ir liktenis!” teicām mēs vienā balsī, klausoties Ingunas stāstā, „Un brīnums!”. „Tā ir mīlestība,” atbildēja viņa.

Ingunas vīrs daudz strādā, lai nodrošinātu ģimeni. Viņš ir vienīgais apgādnieks. Attiecības ģimenē ir ļoti siltas. Nesen ģimene saņēma sociālo dzīvokli Kalsnavā. Šeit ir ļoti mājīgi, viss ir pārdomāts tā, lai visur varētu tikt ar ratiņkrēslu. Mazais Renārs traucas pa istabām kā viesuļvētra. Gar sienu – vesela autostāvvieta: lērums ar mazām mašīnītēm.

„Mani puikas mašīnītes nespēlēja, tagad Renārs atlīdzina par visiem trim,” smaida Inguna.

24 stundas diennaktī Inguna ir piesaistīta bērniem: dvīņus nedrīkst atstāt nepieskatītus ne uz mirkli. Vēl jānodarbojas ar mazuli, ar pārējiem mājas darbiem. Ir ļoti grūti atrast auklīti, kas palīdzētu aprūpēt tik smagā stāvoklī esošus bērnus. Tā ir milzīga atbildība un darbs – gan fizisks, gan morāls. Pieskatīt zēnus, kamēr mammai vismaz uz pāris stundām jātiek prom darīšanās – uz poliklīniku vai veikalu –, piekrita viņu krustmāte Māra. Tas kļuva par īstu glābiņu un kolosālu atvieglojumu.

Māra ir izgājusi smagi slimu bērnu aprūpes apmācību Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienības „Apeirons” kopīgā projekta „Mīļā auklīte” ietvaros. Valsts neapmaksā auklītes pakalpojumus, tāpēc katrai ģimenei, kam vajadzīga auklīte, pēc medicīnisko dokumentu iesniegšanas tiek atvērts atsevišķs ziedojumu konts par 256 eiro mēnesī. Tik daudz maksā, ieskaitot nodokļus, auklītes 32 darba stundas mēnesī (8 stundas nedēļā). Gadā ģimenei ir vajadzīgi 6144 eiro.

Jāpiebilst vēl, ka, tiklīdz Raivo un Elvim palika 18 gadi, saskaņā ar mūsu likumiem viņiem vairs nepienākas līdz šim pieejamie atvieglojumi un bērnu pabalsti.

Radio Baltkom programmas „Zaļā lampa” labdarības tālrunis 90006383 (1.42 eiro par zvanu) strādās visu šo nedēļu, līdz 13.februārim, lai palīdzētu zēniem (viens no brāliem ir gulošs, otrs pārvietojas ratiņkrēslā). Gadā ģimenei nepieciešami 6144 eiro.

Ziedot iespējams arī ziedot.lv mājaslapā.

Zaļā lampa – žurnālistu Olgas Avdēvičas un Ritas Troškinas raidījums, kas veidots sadarbībā ar ziedot.lv un Borisa un Ināras Teterevu fondu un iznāk radio Baltkom ēterā katru otrdienu.

Nekādi atskaitījumi vai procenti no ziedojumiem netiek iekasēti.

Ziedojumus var pāskaitīt arī uz bankas kontu:

Fonds "Ziedot.lv", reģistrācijas numurs: 40008078226

SWEDBANK, bankas kods HABALV22

Konta numurs - LV95HABA0551006150241

Mērķis - Atbalsts Raivo un Elvim Dauģiem

Komentāri