Psihoneiroloģiskajā slimnīcā "Ainaži" joprojām trūkst speciālistu, Mixnews.lv

Psihoneiroloģiskajā slimnīcā "Ainaži" joprojām trūkst speciālistu

фото

Sabiedrība | 2018. gada 25. aprīlī plkst. 13:27

Bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā "Ainaži" joprojām trūkst speciālistu, intervijā telekanāla LNT raidījumam "900 sekundes" teica slimnīcas jaunais valdes priekšsēdētājs Aigars Kišuro.

Viņš norādīja, ka slimnīcai nepieciešams klīniskais psihologs, ergoterapeits, vēl viens fizioterapeits, fizikālās terapijas ārsts, kā arī logopēds.

Viņaprāt, speciālistu trūkums ir saistīts ar vairāku apstākļu kopumu - atalgojumu, ģeogrāfisko izvietojumu u.c. Tik mazā novadā, ciemā nav nepieciešamo speciālistu, līdz ar to, jau pašlaik speciālisti mēro tālu ceļu uz slimnīcu.

Lai situāciju kaut daļēji atrisinātu, pašlaik vairākas māsas un māsu palīgi turpina papildināt savas zināšanas. Kišuro cer, ka viņi varētu izaugt un kļūt par speciālistiem kādā no medicīnas jomām.

Līdz aprīļa beigām slimnīcai uzdots veikt noteiktus uzdevumus, lai novērstu Veselības inspekcijas konstatētās neatbilstības.

Kišuro arī atzīmēja, ka visi norādījumi ir izpildīti un neatbilstības novērstas.

Kā ziņots, tiesībsargs un Veselības inspekcija konstatējusi pārkāpumus bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā "Ainaži". Pārkāpumi saistīti arī ar ārstniecības personāla, iespējams, neatbilstošu rīcību saistībā ar pacientu fiksāciju.

Slimnīcā "Ainaži" konstatētais raisījis plašākas diskusijas par bērnu ar psihiskiem traucējumiem ārstēšanu Latvijā.

Komentāri