Tagad arī Latvijā pircēji varēs atpazīt ūdeni bez ķīmiskām manipulācijām, Mixnews.lv

Tagad arī Latvijā pircēji varēs atpazīt ūdeni bez ķīmiskām manipulācijām

фото

Sabiedrība | 2018. gada 3. maijā plkst. 08:46

Latvijas tirdzniecības vietās nopērkamais dzeramais, avota ūdens vai minerālūdens, vēl negarantē, ka tas tiešām ir dabīgs. Ar vārdu “dabīgs” latviešu valodā mēs apzīmējam tādu, kas ir no dabas bez ķīmiskas iejaukšanās, tomēr šobrīd spēkā esošais regulējums pieļauj daudz izņēmumu.

Visbiežāk dzeramais ūdens ir apstrādāts un ir atjaukts ar tādu ūdeni, kādu lej auto akumulatoros vai gludekļos, tātad demineralizētu, kas pēc konsistences ir destilēts ūdens. Lielākā daļa cilvēku par šo izplatīto ūdens ražošanas metodi pat nav dzirdējuši. Bio ūdens sertifikācija ir risinājums, kā patērētājiem atpazīt patiešām dabīgu produktu bez ķīmiskām manipulācijām.

Latvijā spēkā esošais regulējums ¬– noteikumi par dzeramo, kā arī dabīgo minerālūdeni un avota ūdeni – pieļauj nevēlamu ķīmisko vielu savienojumu atdalīšanu, lai tas atbilstu noteiktajiem kvalitātes kritērijiem.

Liela daļa ražotāju atjauc savu ražotodzeramo ūdeni ar demineralizētu ūdeni, t.i., destilētu, ko lieto arī elektroierīcēm, piemēram, auto akumulatoriem vai gludekļiem, citām tehniskām iekārtām. Šī ķīmiskā manipulācija tiek darīta ar mērķi, lai ūdens atbilstu likumā noteiktajiem kritērijiem. Pēc atjaukšanas ūdens kļūst atbilstošs normatīviem.

Tas maldina, jo patērētājiem būtu tiesības zināt konkrētos ūdens apstrādes veidus, tomēr likumdošana tos tikai retos gadījumos prasa norādīt.

Lai risinātu šo situāciju, Veselīgās pārtikas asociācija piedāvā Bio water kvalitātes zīmi tiem ūdens ražotājiem, kuri vienlaikus atbilst visiem dzeramā ūdens normatīviem, izslēdzot jebkāda veida ķīmiskas manipulācijas. Piemēram, Eiropā, konkrēti Vācijā ir tieši tāda pati prakse. Arī tur ir alternatīvā Bio ūdens sertifikācija.

Arī Latvijā Bio ūdens sertifikācija ir pieejama ikvienam ražotājam, ja tiešām ražotais produkts spēj kvalificēties. Bio sertifikācijas nav saistīta ar lauksaimniecības izcelsmes Bio produktu sertifikāciju. Plašāk par sertifikācijas kritērijiem var izlasīt ŠEIT.

Jāuzsver, ka Latvijā likums atļauj nevēlamu ķīmisko vielu savienojumu atdalīšanu, dzelzs, sēra, floura, mangāna samazināšanu, ūdens kondicionēšanu, ozonēta gaisa pievienošanu, apstrādāt ar nātrija hidroksīdu, apstrādāt ar skābi, skalot ar dzeramo vai demineralizētu ūdeni u.c.

Ja kādam elementam ūdens neatbilst, visbiežāk ražotāji to atjauc ar demineralizētu jeb destilētu ūdeni. Pēc atjaukšanas ūdens kļūst atbilstošs normatīviem. Demineralizācijai izmanto atgriezenisko osmozi. No vienas puses var teikt, ka ķīmiskās apstrādes procesā ražotāji paši rada dzeramajam ūdeni vēlamo sastāvu, tai pašā laikā jāšaubās, vai pēc šāda apstrādes kompleksa, ūdens vēl patērētāja izpratnē būtu saucams par dabīgu.

Pasaules veselības organizācija, apkopojot vairāk nekā 100 dažādu pētījumu, jau 2005.gadā brīdinājusi, ka demineralizētā ūdens regulārs patēriņš var radīt dažādas hroniskas slimības.

“Cilvēce pēdējos 100 gados ar saviem centieniem visu industrializēt, ir radījusi sev jaunu slimību grupu - hroniskas saslimšanas, kuru cēloņi ir aptaukošanās un izmainīta vielmaiņa, piemēram, metaboliskais sindroms, cukura diabēts. Tam par iemeslu ir neveselīgs uzturs – konvencionāli audzēts, pārstrādāts, uzlabots, ilgi uzglabājams un viegli pieejams. Daba ir pati pilnība. Tas ir evolūcijas process, kurš ir ildzis miljoniem gadu,” skaidro uzturzinātniece, ārste Dr. Guna Havensone.

Patlaban Bio water kvalitātes zīmi piedāvā Veselīgās pārtikas asociācija.

Sākotnēji Bio waterkvalitātes zīme piederēja Jānim Pļaviņam, Memory Water dibinātājam kā fiziskai personai.

“Ideja par bio ūdeni radās, meklējot veidus, kā klientiem īsā un saprotamā veidā izskaidrot atšķirību starp ūdens kvalitāti, kuru visbiežāk cilvēks sajūt tikai pēc ūdens garšas”, stāsta Jānis Pļaviņš, Memory Water dibinātājs.

Tā kā sabiedrības un patērētāju interesēs, ir zināt, kādas kvalitātes produkti patiesībā tiek piedāvāti, šī kvalitātes zīme ir publiska ¬– to var izmantot visi uzņēmumi, kuri iegūst pa īstam dabīgu ūdeni un to pierāda. Līdzīgi kā Vācijā, kur ir atzīta un plaši zināma Bio ūdens sertificēšana, arī Latvijā Bio water ir iespēja kļūt par kvalitātes zīmi, kura apvieno visus tos ražotājus, kuri iegūst ūdeni, kurš atbilst visiem ūdens normatīviem jau no dabas.

Tādēļ kvalitātes zīme jau uzreiz pēc reģistrācijas tika nodota īpašumā Veselīgās pārtikas asociācijai, kura veic sertifikāciju. Memory Water ir pilotprojekts, kurš pirmais ieguvis šo Bio water kvalitātes zīmi.

Par Memory Water

Memory Water SIA ir viens no mazajiem Latvijas vietējiem ražotājiem, kuru 10 gadu laikā veiksmīgi izveidojis un attīstījis tās vienīgais dibinātājs Jānis Pļaviņš. Šobrīd uzņēmums strauji attīstās un no nišas produkta pakāpeniski kļūst populārāks gan Latvijā, gan ārpus tās robežām.

Memory Water ir vienīgais uzņēmums 18,9l pudeļu segmentā, kurš aug par 50-70% katru gadu jau pēdējos 3 gadus pēc kārtas. Memory Water ir vairākas unikālas priekšrocības pret konkurentiem: Bio standartam atbilstošu ūdeni, pudeles bez bīstamās vielas bisfenola A, augstu pH līmeni, kā arī strukturētu ūdeni.

Kopumā nozare aug minimāli, tā ir stagnējoša. Tādēļ Memory Water uz pārējo tirgus dalībnieku fona ir veiksmes stāsts. Katru mēnesi piesakās apmēram 100 jauni klientu. Turklāt tagad vēl Memory Water piešķirts Eiropas Savienības finansējums, parādās pirmie eksporta klienti.

Komentāri