Zaļā lampa: Palīdzēsim Markusam sākt staigāt!, Mixnews.lv

Zaļā lampa: Palīdzēsim Markusam sākt staigāt!

фото

Sabiedrība | 2018. gada 11. maijā plkst. 09:44

Markuss ir dzīvespriecīgs un atklāts mazulis, līdzīgs gan mazam princim, gan rūķītim. Liels pļāpa un fantazētājs. Viņam ir 6 gadi.

Kopā ar mammu Evitu un vecāko māsiņu viņš dzīvo tālu no Rīgas – Valmieras pusē, Zilākalna ciemā. Tāpat kā visi sešgadīgie bērni, viņš gatavojas skolai. Bet pagaidām Markuss spēj staigāt, tikai atbalstoties pret kvadrapodu – īpašu ierīci ar ritenīšiem.

Pirmos soļus viņš spēra tikai šī gada februārī, piecas dienas pēc intensīvas rehabilitācijas kursa beigām. Līdz tam Markuss nevarēja pat sekundi noturēties kājās bez mammas atbalsta. Brīdī, kad mamma Evita palaida rokas un Markuss nenokrita, bet uz pirkstgaliem pagāja veselus 15 soļus, mamma apraudājās aiz prieka. Nenoturēja asaras arī visi mediķi, pie kuriem Markuss izgāja ārstēšanas kursu.

Šis rehabilitācijas kurss tika izveidots speciāli Markusam un pieprasīja ļoti lielas pūles no mazuļa, jo slodze bija smaga un nodarbības notika katru dienu veselu mēnesi. Taču Markuss ir mazs varonis.

Mediķu kļūdu dēļ dzemdībās šim zēnam viņa īsajā dzīvē bija daudz jācieš. Viņš nāca pasaulē priekšlaicīgi. Dzemdības bija grūtas, Evitai pacēlās temperatūra, sākās infekcija. Rezultātā mammu un mazuli nosūtīja uz Rīgu, kur abi pavadīja 4 mēnešus slimnīcā. Pēc tam visa Evitas dzīve kļuva par nogurdinošu operāciju un rehabilitāciju virkni ar bezgala daudz braucieniem uz Rīgu, jo viņu novadā nav vajadzīgu speciālistu un medicīnisko iekārtu.

Neraugoties uz to, ka hipoksija, dzemdību trauma, asinsizplūdums smadzenēs un mazkustīgums ir acīmredzamas bērnu cerebrālās triekas pazīmes, Markusam noteica šo diagnozi tikai 3 gadu vecumā. Pēc tam citi ārsti sāka kratīt galvas, jautādami: „Kur tad jūs agrāk bijāt?” un biedēdami, ka laiks nu esot zaudēts, un bērns nestaigās, nesēdēs un nerunās... Tomēr izdevās sameklēt ārstus, kas lika Evitai noticēt, ka ne jau viss ir gājis zudumā.

2 gadu vecumā Markuss sāka rāpot. Šogad, savos sešos gadiņos, piecēlās kājiņās. Bet pagaidām Evita lielākoties nēsā Markusu uz rokām.

Markusa ģimenes dzīvoklis atrodas vecā mājiņā Kultūras ielā. Blakus ir lauku klubs. Evita ir ļoti apmierināta, ka vietējā Kultūras namā notiek bērnu pasākumi.

Markuss ir ļoti komunikabls puisītis. Kad mēs bijām pie viņa ciemos, Markuss mums pastāstīja, ka mācās burtus, skatoties multenīti ar Renāra Kaupera dziesmu „Joka pēc alfabēts”. Paziņoja par mīļoto kaķīti Kisenu, par sapni, lai viņam būtu sunītis. Markuss pat izdomāja viņam vārdu – Kurmis.

фото

Pagalmā uz koka dzivo spēļmantiņa – rozā trusītis ar noplēstu vienu ausi. Pats Markuss arī gribētu būt zaķītis, lai varētu lēkāt un skraidīt ar savām kājiņām. Bērnu basketbola svētkos viņam uzdāvināja bumbiņu, un Markusam gribas iemācīties spēlēt basketbolu. Kad ir brīvais laiks, viņš zīmē. Zēnam patīk zīmēt mazus cilvēciņus un saulīti. Kamēr mēs runājām, viņš vairākas reizes uzrakstīja uz papīra lapas savu vārdu – Markuss. Un blakus attēloja saulīti.

Pie ieejas mājas kāpņu telpā stāv bērnu velosipēds – tas pieder kaimiņu puikam. Markuss visu laiku uz to skatās. Viņš sapņo kļūt par autovadītāju, kad izaugs liels. Pagaidām viņam gribētos pavizināties ar riteni, bet Markusam ir vajadzīgs tāds, kas speciāli domāts bērniem ar īpašām vajadzībām.

Viņu niecīgi mazajā ģimenes budžetā ir ņemts vērā ikviens cents. Neko „lieku”, piemēram, speciālo velosipēdu, Evita nemaz neapsver iegādāties, jo tik tikko savelk galus kopā. Pašlaik svarīgākais ir iziet kārtējo rehabilitācijas kursu. Ārsti gaida Markusu Rīgā, medicīniskajā centrā „Poga”.

Markusam ir atvērts palīdzības konts fondā Ziedot.lv. Evitai tā ir vienīgā iespēja savākt naudu, lai apmaksātu dēla ārstēšanu un nostādīt viņu kājās. Ir svarīgi atzīmēt, ka nekādi procenti vai atvilkumi no kontā ienākušās naudas netiek iekasēti. Visa summa pilnībā tiks novirzīta Markusa Bērziņa rehabilitācijas apmaksai.

Šogad ārstiem jānoteic, vai Markusam būs vajadzīga kājiņu operācija, par ko mamma ļoti uztraucas. Pagaidām puisītim ir nozīmēti divi intensīvi terapijas kursi: 19 nodarbības ar „Therasuit 3” iekārtu, 19 – ar staigāšanas robotu GEO, 8 ergoterapijas nodarības un osteopāta konsultācija. Lai nodrošinātu Markusam 2 intensīvos kursus gadā, ir nepieciešami 4767 eiro.

Radio Baltkom programmas "Zaļā lampa" labdarības tālrunis - 90006383 (zvans maksā 1,42 eiro) darbojas Markusam līdz 15.maijam. Palīdzēt Markusam var arī ziedot.lv mājaslapā.

Ja vēlaties izmantot citu maksāšanas veidu, varat maksāt ar bankas pārskaitījumu:

Fonds "Ziedot.lv", reģ. Nr.: 40008078226

SWEDBANK, Bankas kods - HABALV22

Konta numurs - LV95HABA0551006150241

Mērķis - Atbalsts Markusam Bērziņam

Nekādi procenti no saziedotās naudas iekasēti netiek. Visa summa tiek novirzīta rehabilitācijas apmaksai.

Zaļā lampa – žurnālistu Olgas Avdēvičas un Ritas Troškinas raidījums, kas veidots sadarbībā ar ziedot.lv un Borisa un Ināras Teterevu fondu un iznāk radio Baltkom ēterā katru otrdienu.

Komentāri