Komponists par čekas maisu atvēršanu: Ejiet d***t!, Mixnews.lv

Komponists par čekas maisu atvēršanu: Ejiet d***t!

фото

Sabiedrība | 2018. gada 17. maijā plkst. 14:12

Bijušās padomju Valsts drošības komitejas (VDK) jeb čekas maisu nodošana atklātībai un iztirzāšana būtu liela Krievijas specdienestu uzvara, uzskata komponists Mārtiņš Brauns, raksta lsm.lv.

LTV raidījumā “Viens pret vienu”, jautāts, vai Latvijai šobrīd būtu jāizvērtē, ko katrs darījis un kā uzvedies padomju laikā, vai sadarbojās ar režīmu, vai pretojās, Brauns sacīja, ka vēlas iesākt atbildi ar “nekā personīga - ejiet “d***t!”.

“Domāju, ka Krievijas specdienesti būtu guvuši šinī gadījumā lielu uzvaru pie maisu tādas atklātības”, jo cilvēku, kas vēl aizvien kalpo šiem specdienestiem, nebūtu šajos sarakstos iekšā, uzskata Brauns.

“Un ierēdņi, pildīdami plānus, varēja šos sarakstus falsificēt, kā vajag,” sacīja Brauns.

Sarakstos varēja būt meli, jo Krievijas dienesti jau vēl cara laikos bija slaveni ar saviem melotājiem un apmelojumiem, pauda Brauns.

“Tāpēc es šo rupjību pasaku,” viņš piebilda.

Viņš arī stāstīja, savulaik pats ticis apmelots, bet, jautāts, par ko tieši, komponists vien noteica: “Ai, negribu..”.

Jāpiebilst, Latvijā čekas aģentu kartītes (aptuveni 4000) un ziņojumu datu bāze ("Delta") atrodas slepenajās telpās un vairāk nekā 25 valsts neatkarības gados nav atrasta iespēja atrisināt it kā tehnisko brīvas pieejas jautājumu. VDK izpētes komisijai Latvijā par čekas dokumentu, tostarp aģentu kartotēkas un ziņojumu datu bāzes publiskošanu līdz maija beigām jāiesniedz ziņojums valdībā.

Фото: facebook.com/Alūksnes Kultūras Centrs, Mārtiņš Brauns

Komentāri