Arodskolēni un 3.grupas invalīdi Rīgas sabiedriskajā transportā tagad var braukt bez maksas, Mixnews.lv

Arodskolēni un 3.grupas invalīdi Rīgas sabiedriskajā transportā tagad var braukt bez maksas

фото

Sabiedrība | 2013. gada 16. martā plkst. 11:35

Sestdien stājas spēkā grozījumi domes saistošajos noteikumos par braukšanas maksas atvieglojumiem Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā, kas paredz, ka arodskolu, tostarp mākslas un mūzikas skolu audzēkņi, un 3.grupas invalīdi Rīgas sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas.

Naudu par neizmantotajām biļetēm profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi un 3.grupas invalīdi varēs saņemt viena gada laikā "Rīgas satiksmes" klientu apkalpošanas centros, uzrādot personalizēto e-talonu un personu apliecinošu dokumentu.

Līdz 30.aprīlim šie pasažieri varēs izmantot sabiedrisko transportu bez maksas, uzrādot profesionālās izglītības iestāžu audzēkņa vai 3.grupas invalīda derīgu apliecību, taču pa šo laiku atlaižu saņēmējiem iespējami savlaicīgi jādodas uz pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" apkalpošanas centriem, lai personalizētos e-talonos ielādētu tiem paredzēto atlaidi.

Profesionālo izglītības iestāžu skolēniem līdz otrdienai, 19.martam, iespēja noformēt jaunus vai papildināt esošos personalizētos e-talonus ar 100% braukšanas atlaidi tiks nodrošināta izglītības iestādēs, kur notiks "Rīgas satiksmes" pārvietojamo klientu apkalpošanas centru vizītes.

Ja skolā atlaidi neizdodas noformēt, skolēniem jādodas uz kādu no "Rīgas satiksmes" (RS) klientu apkalpošanas centriem, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu un derīgu skolēna apliecību vai izziņu no mācību iestādes, kas apliecina, ka audzēknis klātienē apgūst profesionālo pamatizglītību, arodizglītību vai profesionālo vidējo izglītību. Līdzīgi jārīkojas arī 3.grupas invalīdiem, kuriem jau ir personalizētais e-talons.

RS uzsver, ka arī tiem pasažieriem, kam sabiedriskais transports pieejams bez maksas, iekāpjot transportā, ir jāreģistrē savs personalizētais e-talons, lai uzņēmums varētu par veiktajiem pārvadājumiem pieprasīt kompensāciju no Rīgas domes.

Kā ziņoja portāls Mixnews, lai nodrošinātu šādas atlaides, Rīgas domei nāksies pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" dotāciju palielināt kopumā par 4,27 miljoniem latu.

Foto: etalons.rigassatiksme.lv, nekrize.lv, rvteam.2x4.ru

Komentāri