Šogad ap 16.marta pasākumiem lielāka spriedze; pie Brīvības pieminekļa aizturēti četri cilvēki, Mixnews.lv

Šogad ap 16.marta pasākumiem lielāka spriedze; pie Brīvības pieminekļa aizturēti četri cilvēki

фото

Sabiedrība | 2013. gada 16. martā plkst. 12:37

Leģionāru atceres pasākuma un viņu pretinieku piketa laikā pie Brīvības pieminekļa sestdien aizturēti četri cilvēki, ziņo LETA.

Kā informēja Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins, aizturētie ir no leģionāru atbalstītāju vidus. Viņš vēl nevarēja pateikt, kā tiks kvalificēti aizturēto personu pārkāpumi. Kāda sieviete aizturēta, jo no biedrības "Apvienība pret nacismu" pie Brīvības pieminekļa noliktā vainaga izrāva lenti.

Kādu aktīvistu policija aizturēja pēc tam, kad viņš mēģināja izraut vadus biedrības "Apvienība pret nacismu" uzstādītajiem skaļruņiem, kas atskaņoja skaļu mūziku un uzrunas. Kādam pasākuma dalībniekam arī izdevās aizmukt no vairākiem viņam pakaļ skrienošiem policistiem.

Pēc Grišina teiktā, lielākie riski pasākuma laikā, kā jau paredzēts, bija saistīti ar verbālām sadursmēm.

Lielāko neizpratni leģionāru atbalstītāju vidū izraisīja biedrības "Apvienība pret nacismu" atskaņotā skaļā mūzika un uzrunas. Grišins uzsvēra, ka šādu pasākuma norisi saskaņojusi Rīgas dome.

Ne visi to saprata, tāpēc daži pat mēģināja apgāzt barjeras, norādīja policijas pārstāvis. Lai izvairītos no fiziskiem konfliktiem, policijai dažus cilvēkus nācies aizturēt.

Kā novēroja radio Baltkom korespondenti, pie protestētājiem mēģināja nokļūt Saeimas deputāti Jānis Dombrava (Vl-TB/LNNK), Raivis Dzintars (Vl-TB/LNNK) un Imants Parādnieks (Vl-TB/LNNK), taču policija viņus apturēja.

фото

фото

Vēlāk Dzintars, nu jau kopā ar Nacionālās apvienības (NA) Saeimas frakcijas konsultantu Jāni Iesalnieku atkārtoja mēģinājumu, taču bez sekmēm.

Pēc tam sociālajā mikroblogu vietnē "Twitter" NA pauda nodomu pieprasīt iekšlietu ministra Riharda Kozlovska demisiju.

"NA pirmdien prasīs iekšlietu ministra [Riharda Kozlovska] demisiju sakarā ar policijas rīcību 16.martā pie Brīvības pieminekļa," raksta NA.

Savukārt Raiņa bulvārī noticis arī kāds fizisks konflikts starp divām personām. Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, tajā bijis iesaistīts vairāku nevalstisko organizāciju, tostarp "Apvienības pret nacismu", aktīvists Jānis Kuzins.

Pretēji iepriekšējos gados novērotajai klaigāšanai un savstarpējiem apvainojumiem, leģionāru atceres pasākumi un to pretinieku aktivitātes sestdienas rītā pie Brīvības pieminekļa sākās klusi. Tomēr brīdī, kad piemineklim tuvojās vairāki simti leģionāru atceres gājiena dalībnieku, biedrības "Apvienība pret nacismu" aktīvisti skaļruņos sāka atskaņot ļoti skaļu mūziku krievu valodā.

Uz brīdi skaļā mūzika aprāvās, bet vēlak atkal sāka dārdēt skaļruņi. Kad gājiena dalībnieki sāka likt ziedus pie pieminekļa, protestētāju mūzika atkal apklusa un skaļrunis sāka atskaņot uzrunas. Tās gan bija latviešu valodā.

Gājienu pie pieminekļa sagaidīja jaunieši ar Latvijas karogiem. Gājiena dalībnieki spēlēja dūdas un citus instrumentus. Kā atbildi skaļruņiem gājiena dalībnieki sāka dziedāt dziesmu "Šeit ir Latvija".

Gājiena norisi uzraudzīja liels skaits policistu, daži arī ar suņiem.

Kopumā, policijas vērtējumā, 16.marta pasākumi šogad noritējuši nedaudz saspringtākā gaisotnē nekā iepriekšējos gadus.

Foto: Māris Morkāns, mixnews.lv

Komentāri