"Baltijas praida" nedēļā runās par un ap feminisma kustību, Mixnews.lv

"Baltijas praida" nedēļā runās par un ap feminisma kustību (1)

фото

Sabiedrība | 2018. gada 6. jūnijā plkst. 09:31

Šonedēļ "Baltijas praids 2018" piedāvās plašu programmu, kurā aktualizēs lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un interseksuāļu (LGBTI) kopienas, sieviešu tiesību, dažādības uzņēmējdarbībā un veselības jautājumus, un Praida namā šodien diskutēs par un ap feminisma kustību, liecina "Baltijas praida" programma.

6.jūnijs būs diena, kas veltīta HIV un AIDS jautājumiem, bet ceturtdien, 7.jūnijā notiks dažādas darbnīcas, tostarp, par un ap transpersonām un darbnīca "LGBTI for dummies" jeb "LGBTI iecsācējiem". Piektdiena, 8.jūnijs, būs veltīta LGBT ģimenēm Latvijā un Zviedrijā.

Tāpat šonedēļ norisināsies dažādas konferences, piemēram, 7.jūnijā un 8.jūnijā notiks diskusija "Queer Narratives in European Cultures", kurā saruna būs seksuālajām minoritātēm Eiropā. Vienlaikus 7.jūnijā notiks biznesa forums "Think diversity! Baltic Diversity Business Forum", kurā akcents tiks likts uz dažādības veicināšanu uzņēmējdarbībā. Savukārt 8.jūnijā konferencē "Freedom of Speech and Assembly: Challenges of Today" runās par izaicinājumiem, ar kuriem nākas saskarties, runājot par vārda brīvību.

"Baltijas praida" kulminācija būs gājiens, kas norisināsies sestdien, 9.jūnijā. Pulcēšanās gājienam sāksies plkst.12 Vērmanes dārzā, no Elizabetes un Tērbatas ielu krustojuma puses. Gājiens sāksies plkst.13.

Kā informē gājiena rīkotāji, drošības apsvērumu dēļ ap ieeju būs izvietotas policijas barjeras. "Lūdzu, nemulstiet, ieeja Vērmanes dārzā nevienam nebūs liegta. Pašu dalībnieku drošības labad lielākas somas un saiņus pie ieejas būs jāuzrāda mūsu brīvprātīgajiem. Tāpēc aicinām iespēju robežās lielas somas un saiņus līdzi neņemt," aicina organizatori.

Vienlaikus pasākuma rīkotāji uzsver, ka visas policijas un "Baltijas praida" brīvprātīgo darbības būs vērstas, lai nodrošinātu gājiena netraucētu norisi. Pasākuma rīkotāji aicina dalībniekus būt draudzīgiem un nebaidīties no drošības pasākumiem.

"Baltijas praida" noslēgumā būs svinīgs pasākums koncertzālē "Palladium Riga" plkst.22. Vakara gaitā uzstāsies dažādi mūziķi, tostarp "Gloria Viagra" no Vācijas, "Mntha", "DJ Belinda" un "Podruga" no Latvijas.

"Baltijas praids 2018" ir pasākumu kopums, kura mērķis ir aktualizēt LGBT cilvēktiesību jautājumus Latvijā, Baltijā, kā arī visā Eiropas Savienībā.

"Baltijas praids 2018" norisinās 100 dienas, un tā laikā paredzēti 100 dažādi pasākumi. Pirmie no tiem sākās jau 3.martā, bet no 4.jūnija līdz 10.jūnijam būs galvenā pasākumu nedēļa.

Kā agrāk novērojusi aģentūra LETA, šāda veida gājieni nereti pulcē arī tos sabiedrības pārstāvjus, kuriem viendzimuma attiecības nav pieņemamas. Līdz ar to gājiens nereti tiek pavadīts ar rupjām piezīmēm no garāmgājēju puses un dažādiem aizskarošiem plakātiem no protestētājiem. Kārtības nodrošināšanas nolūkos gājiena maršrutā pastiprināti patrulē arī policijas ekipāžas.

Pēdējo reizi Latvijā praida pasākums norisinājās 2015.gadā, kad Rīgā tika organizēts svarīgākais Eiropas LGBT pasākums "EuroPride 2015". Šī praida gājiens Rīgā pulcēja 5000 dalībnieku un praida nedēļas laikā notika vairāk nekā 60 dažādi kultūras, mākslas, zinātnes un izklaides pasākumi, informēja "Mozaīka".

Komentāri 1
Dunspirms 11 mēnešiem
Visi uz seksuālo kropļu demonstrāciju 9.jūnijā pl.12.oo Elizabetes un Tērbatas ielu krustojumā.