Latvijā notiks dūlu nedēļa, Mixnews.lv

Latvijā notiks dūlu nedēļa

фото

Sabiedrība | 2013. gada 16. martā plkst. 15:45

No 21.marta līdz 28.martam visā Latvijā notiks dūlu nedēļa, kuras laikā topošie vecāki, grūtnieces, jaunās māmiņas un ikviens interesents būs aicināts piedalīties diskusijās un aktīvās vingrošanas nodarbībās, lai uzzinātu vairāk par dūlu sniegto atbalstu un rastu ieskatu vecākiem saistošās tēmās, ziņo LETA.

Kā informēja Latvijas Dūlu apvienības valdes locekle Dace Kaņepone, dūlas ir nemedicīniska atbalsta persona, kas pielieto dažādas tradicionālas un alternatīvas metodes, palīdzot sievietei bērniņa saudzīgākai saņemšanai un aprūpei. Dūla var palīdzēt gan vairākos ģimenes dzīves posmos - grūtniecībā, dzemdībās un pēcdzemdību periodā, gan pēc nepieciešamības tikai kādā no tiem.

Vairāki saistoši pasākumi dūlu nedēļā plānoti Rīgā, Liepājā, Dobelē, Valmierā un Ogrē.

Rīgā notiks nodarbības par rebozo lakata izmantošanu un meditatīvo zīmēšanu, kā arī grūtnieču vingrošana un jauno māmiņu vingrošana kopā ar zīdaiņiem. Tāpat varēs uzzināt vairāk par bērna emocionālo attīstību gaidīšanas laikā. Notiks arī vienkāršas izskaidrojošas un izsmeļošas tikšanās reizes, kurās varēs konkrēti izzināt, kā dūla sniedz atbalstu bērniņa sagaidīšanā, kāds ir dzemdību dūlas atbalsts stacionārā un kāds - mājas dzemdībās.

Ieeja visās lekcijās un semināros būs par ziedojumiem. Ar plānotajiem dūlu nedēļas pasākumiem, tēmām, norises vietām un laikiem var iepazīties mājaslapā "www.dulas.lv".

Foto: nnm.ru, ves.lv

Komentāri