Rīgas meži aicina visus uz Latvijas simtgades zaļumballi, Mixnews.lv

Rīgas meži aicina visus uz Latvijas simtgades zaļumballi

фото

Sabiedrība | 2018. gada 10. jūlijā plkst. 17:34

11.augustā, Rīgā notiks Latvijas simtgades zaļumballe “Vēl mirkli vasarā 1918 - 2018”, informē uzņēmums "Rīgas meži".

Šogad, īpaši veidotā programmā būs iespējams atskatīties uz Latvijas simtgadi, caur melodijām, dziesmām un dejām dažādos laika posmos, ko ir piedzīvojušas zaļumballes.

Kā norāda organizatori, šī balle kļūs par ko vairāk, kā tikai muzikālām un jautrām atvadām no vasaras. Tā ļaus piedzīvot ceļojumu laikā un palūkoties, kā latvieši ir vadījuši zaļumballes pēdējos 100 gados, kā viņi dziedāja par godu saviem tēviem, dēliem un mazdēliem, kad tie devās aizstāvēt mūsu dzimteni.

Balles organizatori arī atzīmē, ka dziesmas un melodijas, kuras toreiz sacerēja Alfrēds Vinters, Brāļi Laivinieki, Oskars Stroks un citi tā laika mākslinieki, daudz var pastāstīt par laiku, kurā dzīvoja mūsu vecāki un vecvecāki. Caur katram laikam raksturīgo mūziku un dziesmu vārdiem būs iespējams sajust to, kāda šajā periodā bijusi dzīve Latvijā.

Pasākumā piedalīsies dažādi mākslinieki – retro orķestris "Bellacord Tanzorchester", grupa "Rumbas kvartets" iejutīsies lauku kapelas lomā, grupas Laika upe aranžējumā klausīsimies 60., 70. un 80.gadu mūziku, bet grupa "Kantoris 04" atgādinās par ne tik senajiem 90.gadiem.

Ar spilgtām dejām muzikantus atbalstīs "Rīgas danču klubs". Savukārt, vēlāk, dejas zaļumballē spēlēs Latvijas Universitātes pūtēju orķestris ar dažādiem solistiem, kuri izpildīs populāras visiem zināmas un iemīļotas latviešu dziesmas, kuras dzīvo cauri laikiem. Vakaru vadīs ilggadējais Latvijas Radio 2 dīdžejs Aivis.

Pasākumu organizē SIA “Rīgas meži” sadarbībā ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un “Biļešu paradīzes” mājas lapā.

Organizatori brīdina, ka publicitātes nolūkos, pasākumā tiks veikta foto un video filmēšana.

фото

Foto: pixabay.com

Komentāri