Brīvdabas muzejā svinēs pavasara atnākšanu, Mixnews.lv

Brīvdabas muzejā svinēs pavasara atnākšanu (1)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 17. martā plkst. 09:11

Svētdien Brīvdabas muzejā ikviens interesents būs aicināts uz pavasara atnākšanas svētkiem Lielo dienu, ziņo LETA.

Muzejā pavasara atnākšanas svētki - Lielā diena - tiks svinēti no 12:00 līdz 16:00 Gadatirgus laukumā. Visa pasākuma laikā būs iespēja šūpoties šūpolēs, krāsot olas sīpolu mizās, vizināties zirga mugurā, mēroties spēkiem koka olu ripināšanā, kā arī vērot un piedalīties putnu būrīšu darināšanā.

Interesentiem būs iespēja darboties ar mālu, veidojot svilpauniekus, bet mazākos apmeklētājus Lībiešu mājās gaidīs radošā darbnīca.

No 13:00 līdz 15:00 ar Lielās dienas svinēšanas tradīcijām iepazīstinās folkloras kopa "Skandinieki". Folklora kopas dalībnieku vadībā tiks veikti dažādi rituāli, tiks iesvētītas un pušķotas šūpoles, kā arī notiks apdziedāšanās, rotaļās iešana un spēļu spēlēšana.

Pasākuma apmeklētāji aicināti ņemt līdzi pērnos Jāņu vainagus, dzīparus šūpoļu dekorēšanai, olas ziedošanai un ēšanai, kā arī pūpolu zarus veselībai.

Kā ziņoja portāls Mixnews, nākamnedēļ Rīgā pavasara saulgriežus sagaidīs gan parkos un laukumos, gan kultūras centros ar bezmaksas koncertiem, dančiem, rotaļām un Lielās dienas tradicionāliem rituāliem.

Foto: RIA Novosti/Scanpix

Komentāri 1
Annapirms 6 gadiem
OOO, paldies par informāciju, noteikti aiziešu un sagaidīšu pavasari)))) Kaut ātrāk jau kļūtu siltāks laiks)))