Rīgas brīvosta uzstādīs jaunas gaisa kvalitātes monitoringa stacijas, Mixnews.lv

Rīgas brīvosta uzstādīs jaunas gaisa kvalitātes monitoringa stacijas

фото

Sabiedrība | 2018. gada 2. augustā plkst. 15:15

Rīgas brīvostas valde lēmusi iegādāties un uzstādīt divas jaunas gaisa kvalitātes monitoringa stacijas, no kurām viena tiks izvietota jaunizbūvētā multifunkcionālā Krievu salas termināļa ziemeļrietumu daļā, savukārt otra - tiešā Rīgas iedzīvotāju tuvumā, terminālim piegulošajā Bolderājas apkaimē Lielupes ielas rajonā.

Iekārtas tiks uzstādītas un darbu sāks līdz šā gada oktobrim.

Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs, Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR) sacīja, ka Krievu salas termināļa attīstības projekta otrais posms tuvojas noslēgumam, un vairs nav aiz kalniem brīdis, kad akmeņogļu pārkraušana no Rīgas centram pietuvinātajām teritorijām tiks novirzīta uz jauno multifunkcionālo termināli Krievu salā.

Saskaņā ar iepirkuma tehnisko specifikāciju, monitoringa staciju tehniskajām ierīcēm - putekļu analizatoriem - jāspēj atdalīt putekļu frakciju "PM10" no citām putekļu daļiņām un jānodrošina šīs frakcijas koncentrācijas gaisā mērījumi vienlaicīgi vismaz ar divām mērījumu metodēm un tām jāatbilst visām Eiropas Komisijas prasībām un standartiem.

Šīs stacijas darbosies tiešsaistes režīmā, nodrošinot nepārtrauktu mērījumu datu pārraidi. Turklāt nepieciešamības gadījumā monitoringa stacijas ar iekārtām būs iespējams pārvietot arī uz citu atrašanās vietu.

Gaisa kvalitātes monitoringa stacijas tiks iegādātas atklāta iepirkuma konkursa rezultātā un iegādes līgums paredz šo staciju piegādi, uzstādīšanu, gaisa kvalitātes nepārtrauktu mērījumu nodrošināšana un tehnisko apkalpošanu.

Lai atbrīvotu Rīgas pilsētas centru no ogļu kravām un pārvietotu ogļu pārkraušanu uz jauniem, ar mūsdienīgām tehnoloģijām aprīkotiem termināļiem Krievu salā, Rīgas brīvostas pārvalde 2012.gadā uzsāka projektu "Infrastruktūras attīstība Krievu salā ostas aktivitāšu pārcelšanai no pilsētas centra".

2015.gada 31.decembrī noslēdzās Krievu salas termināļa pamatinfrastruktūras izbūve, kuras ietvaros tika izveidotas četras dziļūdens piestātnes ar kopējo garumu 1180 metri un nepieciešamā pievadceļu un inženiertehniskā infrastruktūra.

Paralēli 2017.gada septembrī Rīgas brīvostās pārvaldes uzsāktajiem papildu infrastruktūras būvdarbiem, stividori veic administratīvo un tehnoloģisko ēku izbūvi, kā arī uzstāda specializētās ogļu izkraušanas, smalcināšanas, transportēšanas un kuģos iekraušanas iekārtas.

Foto: facebook.com/Rīgas Brīvosta

Komentāri