Izraēlas politiķe mirusi Rīgas viesnīcā, Mixnews.lv

Izraēlas politiķe mirusi Rīgas viesnīcā

фото

Sabiedrība | 2013. gada 17. martā plkst. 19:50

Viesnīcā Rīgā sestdien mirusi atrasta viena no pazīstamākajām Izraēlas krievvalodīgo politiķēm Marina Solodkina, kas Latvijā bija ieradusies, lai piedalītos konferencē "Pasaule bez nacisma", informē LETA-RIA-NOVOSTI/NEWSRU.

Solodkina savas parlamentārās un valdības karjeras daudzos gadus veltījusi, cīnoties par repatriantu tiesībām, kas Izraēlā ieradušies no bijušās PSRS.

Vēl nav izdarīts galīgais slēdziens par viņas nāves apstākļiem, tomēr ārsti uzskata, ka nāvi izraisījis insults, vēsta tīmekļa portāls "Ynet".

Nekādas vardarbīgas nāves pazīmes nav konstatētas.

Sestdien pēc uzstāšanās konferencē Solodkina devusies uz savu viesnīcas numuriņu. Drīz pēc tam, pamanījuši, ka viešņas joprojām nav, pie viņas uz numuriņu devušies konferences organizētāji.

Kad uz klauvējieniem netika saņemta nekāda atbilde, viņi devās iekšā numuriņā, kur Solodkina tika atrasta bez dzīvības pazīmēm.

Viesnīcā ieradušies policijas un Izraēlas vēstniecības pārstāvji. Atbilstoši sākotnējās apskates rezultātiem vardarbīgas nāves pazīmes netika konstatētas.

Nelaiķes tuvinieki gribējuši maksimāli ātri nogādāt Solodkinas mirstīgās atliekas Izraēlā, tomēr Latvijas varasiestāžu pārstāvji to nav ļāvuši darīt, Izraēlas medijam "IzRus" apgalvojis viens no Rīgas konferences rīkotājiem Josifs Korens.

Rīgas policijas pārstāvji teikuši, ka, līdz nebūs veikta pilnīgi visu Solodkinas nāves apstākļu noskaidrošana, viņas mirstīgās atliekas paliks Latvijā, skaidroja Korens.

Ja Izraēlā tiks atklāts kas tāds, kas norāda uz to, ka eksdeputāte zaudējusi dzīvību vardarbīgā nāvē, tas noslēgsies ar starptautisku skandālu, un to viņi pieļaut nedrīkst, teikuši policijas pārstāvji.

Vēsts par Solodkinas nāvi Rīgā publicēta visos Izraēlas medijos. Laikrakstos "Haaretz" un "Maariv" sēru vēsts publicēta pirmajā lappusē.

Sakarā ar politiķes - bijušās parlamenta deputātes un ministra vietnieces - nāvi līdzjūtību izteicis arī premjerministrs Netanjahu.

"Marina Solodkina bija principiāla sabiedrības pārstāve, viņa vienmēr ieklausījās Izraēlas pilsoņu problēmās. Savā pieticīgajā un godīgajā manierē viņa rūpējās par pilsoņu labklājību, īpaši - jauno repatriantu problēmām. Viņa bija iejūtīga, krietna un cilvēcīga. Man viņa patika, un es viņu augstu vērtēju, mums visiem viņas ļoti pietrūks," apliecināja premjers.

Pirms došanās uz Latviju par gaidāmo braucienu eksdeputāte rakstīja arī savā sociālā tīkla "Facebook" lapā.

"Es uz dažām dienām braucu uz Rīgu - Latvijas galvaspilsētu -, atsaucoties uz šīs valsts antifašistiskās komitejas ielūgumu. 16.martā tur notiks ikgadējais leģionāru un viņu sekotāju gājiens. Es piedalīšos apaļajā galdā, kas būs veltīts Otrā pasaules kara notikumiem, metodēm, kā Rietumu un Austrumeiropā pretoties neonacismam. Dalībnieku vidū ir starptautiskās organizācijas, piemēram, "Pasaule bez nacisma, ksenofobijas un antisemītisma", Eiropas un Latvijas parlamentu deputāti, daudzu valstu sabiedriskie darbinieki. Visas valstis nav veikušas denacifikāciju tā, kā to ir izdarījusi Vācija. Nekur nedrīkst pieļaut nacisma attaisnošanu un atdzimšanu," rakstīja politiķe.

Solodkina dzimusi 1952.gadā Maskavā, mācījusies Maskavas Valsts universitātē un bijusi šīs augstskolas pasniedzēja. 1991.gadā viņa emigrēja uz Izraēlu, kur piedalījās krievvalodīgo repatriantu partijas "Izrael ba Alija" izveidē.

Viņa piecas reizes ievēlēta Knesetā un tikai februārī nolika deputāta pilnvaras, paziņojot par aiziešanu no politikas.

Solodkina bijusi imigrācijas un absorbcijas ministra vietniece.

Foto: no vietnes timesofisrael.com