Palīdzēsim 14-gadīgajam Andžejam atsākt staigāt, Mixnews.lv

Palīdzēsim 14-gadīgajam Andžejam atsākt staigāt

фото

Sabiedrība | 2019. gada 25. martā plkst. 22:00

Palīdzēsim 14-gadīgajam Andžejam atsākt staigāt

Līdz 2. aprīlim līdzekļus Andžeja Borisika ārstēšanai var ziedot pa tālruni 90006384. Maksa par zvanu ir 1,42 eiro.

Mēs devāmies uz Jēkabpili, lai satiktos ar 14-gadīgo Andžeju un viņa māmiņu un uzrakstītu par to, cik ļoti zēnam ir nepieciešama palīdzība operācijas apmaksai, un “trāpījām” tieši Andžeja dzimšanas dienā. Zēns gulēja uz dīvāna pie televizora un smaidīja. Andžejs nestaigā jau kopš septembra.

Līdz tam viņš pārvietojās ar lielām grūtībām. Zēnam kopš dzimšanas ir bērnu cerebrālā trieka un ar to saistītās slimības. Šobrīd viņam ir ļoti nepieciešama palīdzība, lai veiktu operāciju kājām.

Labdarības fonds BeOpen ir atvēris speciālu ziedojumu kontu.

Līdzekļus var pārskaitīt ŠEIT

Mērķis: Zaļā lampa –palīdzība Andžejam Borisikam.

Bankas rekvizīti pārskaitījumiem ir pieejami ŠEIT

Jebkuru summu var ziedot arī ar karti, klikšķinot ŠEIT

“Kur jūs bijāt agrāk?”

Andžejs piedzima, kad Inesei bija 16. Dzemdības bija smagas. Māmiņa ar rūgtumu atceras, ka viņa, būdama pavisam jauna meitene, ilgi gulēja palātā pavisam viena, nezinot, ko darīt. Pēc tam viņu beidzot pārveda uz dzemdību zāli, kur pēc pāris stundām pasaulē nāca Andžejs.

“Pēc piedzimšanas mazais ieraudājās tikai pēc brīža. Taču ārsti apgalvoja, ka viss ir kārtībā. Pēc kāda laika es pamanīju, ka bērnam viena rociņa saspiesta dūrītē. Ģimenes ārsts mani nomierināja un teica, ka tā mēdzot gadīties. Mums pat neiedeva norīkojumu pie fizioterapeita, neraugoties uz to, ka septiņu mēnešu vecumā Andžejs vēl nemācēja patstāvīgi sēdēt.”

Kad Andžejam palika deviņi mēneši, Inese aizveda viņu uz Gaiļezera slimnīcu, lai veiktu pārbaudes. Ārsti noplātīja rokas – kur gan jūs bijāt agrāk!

Rīgas mediķi diagnosticēja Andžejam bērnu cerebrālo trieku, spasticitāti un tetraparēzi, pieļaujot, ka tās varētu būt dzemdību traumas sekas. Andžejam tika nozīmēti regulāri rehabilitācijas kursi.

“Mēs darījām visu iespējamo, lai izārstētu Andžeju. Man ļoti palīdzēja mamma. Pateicoties viņas atbalstam, man izdevās pabeigt vakarskolu, pēc tam arī Jēkabpils biznesa koledžu. Palīdzēja arī mans vīrs, Andžeja tēvs. Pēc kāda laika mūsu kopdzīve izjuka, mēs tomēr bijām pārāk jauni, kad tas viss notika. Tagad viņš strādā ārzemēs, taču cenšas iespēju robežās dēlam palīdzēt.”

No jauna mācīties staigāt

Sēdēt Andžejs iemācījās tikai divu gadu vecumā. Zēns ilgi nevarēja nostāties uz kājiņām, rāpoja līdz septiņiem gadiem. Pirmo operāciju kājām Andžejs piedzīvoja deviņu gadu vecumā. Tai sekoja vēl trīs operācijas Sanktpēterburgā. Zēnam gurnos un kājās ir ievietotas speciālas metāla konstrukcijas, spieķi, kas balsta muskuļus. Tagad ir pienācis laiks tos izņemt. Pēdējā operācija bija 17. septembrī un kopš tā laika Andžejs neceļas no gultas.

Andžejam ir vajadzīgas vēl divas operācijas un rehabilitācijas kurss. Turklāt operācijas ir jāveic tuvākajā laikā, jo šajā vecumā kauli turpina augt. Klīnika Andžeju gaida jau aprīlī. Pēc tam zēnam nāksies no jauna mācīties stāvēt, kustēties un staigāt.

Lai veiktu šīs operācijas, ģimenei ir nepieciešama mūsu palīdzība, jo saviem spēkiem apmaksāt ārstēšanos viņi nespēj. Taču Inese tic, ka viss būs labi. “Ārsts apsolīja darīt visu iespējamo, lai mans zēns atkal varētu nostāties uz kājām.”

Abas operācijas un rehabilitācijas kurss maksā 5300 eiro.

Līdz 2. aprīlim līdzekļus Andžejam Borisikam var ziedot pa tālruni 90006384. Maksa par zvanu 1,42 eiro.

Cerot uz labāko

фото

Andžejs ar brāli

Inese nelabprāt runā par to, cik viņai ir grūti, taču atzīstas, ka ir brīži, kad nolaižas rokas. Viņa daudz strādā un ļoti nogurst. Inesei ir vēl viens mazulis. Laist pasaulē otro bērnu Inese nolēma, satiekot Edgaru. Viņš nenobijās no grūtībām, sniedzot jaunajai sievietei atbalstu un palīdzīgu roku. Edgars izturas pret Andžeju kā tēvs.

Ineses un Edgara iepazīšanās stāsts ir ļoti interesants. Inese bija pasūtījusi internetā pāris mantas, bet Edgars tobrīd piestrādāja par kurjeru un piegādāja Inesei pasūtījumu. Tagad viņš smej: “Tu mani pasūtīji interneta.” Arī Edgara vecāki uzreiz pieņēma Inesi ar bērnu. Viņi ir kopā jau septiņus gadus.

“Protams, man bija ļoti bail dzemdēt otru bērnu. Taču viss beidzās labi. Un tagad mums ģimenē ir Dominiks,” smaida Inese.

Andžejs ir ļoti jauks zēns. Mierīgs un smaidīgs. Šobrīd viņš apgūst skolas programmu mājmācības ceļā. Andžejam ir ļoti draudzīga klase un viņam ļoti pietrūkst skolas draugu. Pavisam nesen klases audzinātāja noorganizēja mikroautobusu, lai klasesbiedri varētu apciemot Andžeju.

Andžejs pavada laiku, skatoties televizoru un meklējot internetā dažādas interesantas mājas lapas. Viņam ļoti patīk skatīties pārraides par tehniku. Zēnu interesē viss, kas ir saistīts ar mašīnām, traktoriem un autobusiem.

“Pavisam nesen Andžejam acīs trāpījās kvadricikla bilde,” stāsta Inese. “Tagad viņš sapņo pavizināties ar to, kad ārsti izņems spieķus. Kā jau visi puikas, viņš sapņo arī par futbolu. Taču mūsu šī brīža galvenais uzdevums ir nostāties uz kājām.”

Neraugoties uz to, ka liktenis Inesi nav žēlojis, viņa nav zaudējusi ticību labajam un spēj it visā saredzēt gaišo pusi. Viņa cenšas smaidīt un netur ļaunu prātu – ne uz cilvēkiem, ne uz likteni. Lai palīdzētu dēlam, Inese papildus savam ikdienas darbam ir pabeigusi Motesori metodikas kursus, kā arī iemācījusies taisīt masāžu. Viņu dzīvoklī vienmēr mājīgi un silti. Inese tic, ka viņas dēlam var palīdzēt un zēna stāvoklis ar laiku uzlabosies.

Arī mēs varam palīdzēt Andžejam. Mēs ļoti ceram, ka operācija būs veiksmīga un ļaus Andžejam beidzot nostāties uz kājām un kvalitatīvi uzlabot savu dzīvi, kas vēl tikai sākas.

Abu operāciju un rehabilitācijas izmaksas ir 5300 eiro.

Līdz 2. aprīlim līdzekļus Andžeja Borisika ārstēšanai var ziedot pa tālruni 90006384. Maksa par zvanu ir 1,42 eiro.

Labdarības fonds BeOpen ir atvēris speciālu ziedojumu kontu.

Līdzekļus var pārskaitīt ŠEIT

Jebkuru summu var ziedot arī ar karti, klikšķinot ŠEIT

Labdarības fonds BeOpen

Reģ.Nr. 50008218201

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 0001 0

Mērķis: Zaļā lampa –palīdzība Andžejam Borisikam.

No ziedojumiem netiek ieturēta nekāda komisijas maksa.Visa saziedotā summa pilnā apmērā tiks novirzīta klīnikai operācijas apmaksai.

Labdarības autorprogramma ”Zaļā lampa” skan radio Baltkom 93.9 FM ēterā katru otrdienu plkst. 16.00. Raidījumu vada žurnālistes Olga Avdeviča un Rita Troškina.

Visa saziedotā summa pilnā apmērā tiks novirzīta klīnikai operācijas apmaksai.

Komentāri