Zaļā lampa: uzdāvināsim iespēju mazajam Artim, Mixnews.lv

Zaļā lampa: uzdāvināsim iespēju mazajam Artim

фото

Sabiedrība | 2019. gada 15. aprīlī plkst. 23:23

Līdz 29.aprīlim līdzekļus Artim var ziedot pa tālruni 90006384. Maksa par zvanu ir 1,42 eiro. Labdarības fonds BeOpen ir atvēris speciālu ziedojumu kontu šeit.

Artim ir divarpus gadiņi. Viņš ir līdzīgs pasaku princim – gaišas matu cirtas, zila pidžamiņa ar zvaigznītēm un atklāts vērīgs skatiens...

Artis ir ļoti gaidīts bērns, vecāki sapņoja par mazuli gandrīz desmit gadus. “Viņš nāca pasaule pārāk agri,” stāsta Arta māmiņa Indra. Mazulis piedzima pirms noteiktā laika, svēra tikai 640 gramus, viņu varēja noturēt vienā plaukstā. Par viņa dzīvību nācās cīnīties. Piektajā dienā, kad Artis vēl bija inkubatorā, vecāki viņu kristīja. No slimnīcas Arti izrakstīja tikai pēc pieciem mēnešiem. Ārsti diemžēl nevar pateikt, kurā brīdī bērnam notika asinsizplūdums smadzenēs. Savas īsās dzīves laikā Artis ir piedzīvojis daudz sāpju un ciešanu.

фото Mazulis piedzima pirms noteiktā laika, svēra tikai 640 gramus, viņu varēja noturēt vienā plaukstā.

Ārstiem nācās ievietot Artim vēderiņā gastrostomu – speciālu barošanas caurulīti, kritiskos brīžos viņam nepieciešams skābekļa atbalsts. turklāt puisēns bieži slimo ar dažādām vīrusu un infekcijas slimībām. Taču Artis ir īsts cīnītājs – ārsti brīnās par viņa vēlmi dzīvot, par to, ar kādu spītību viņa organisms izķepurojas no visbezcerīgākajām situācijām. “Tas nozīmē, ka Dieviņam attiecībā uz viņu ir savs plāns,” uzskata Indra.

Bērnu slimnīcas ārstes Dinu Sviridovu un Sandiju Stanki Indra sauc par eņģeļiem. Tieši viņas rūpējās par mazo puisēnu pirmajos ļoti grūtajos dzīves mēnešos. Māmiņa ir pārliecināta, ka bez augstāko spēku iejaukšanās nav izticis – kad praktiski bija zudušas jebkādas cerības, baznīcā, kuru apmeklē bērna krustmāte, mammas māsa Laura, par reanimācijā gulošo mazo Arti aizlūdza visa draudze. Pat nepazīstami cilvēki, uzzinot par slimo mazuli, sūtīja viņam uz slimnīcu aizkustinošas dāvaniņas – rotaļlietas, zeķītes , apliecinot savu uzmanību un atbalstu. Indra līdz šim kā talismanu saudzīgi glabā mazu lācīti ar sirsniņu. Viņa uzskata, ka cilvēku sirds siltums un atbalsts ir milzīga vērtība.

Vecāki dara visu iespējamo, lai uzlabotu mazuļa stāvokli, taču viņi saprot, ka viņiem nav burvju nūjiņas, kas vienā mirklī ļautu Artim izveseļoties.

Tas ir milzīgs pārbaudījums. Taču Indra saka, ka viņai nav grūti: “Tā nu ir noticis, un tā vienkārši ir mūsu dzīves daļa. Tas ir mūsu mazulis, un mēs darīsim visu, kas viņam nepieciešams.” Indra un Alens ir ļoti mīloši un neaprakstāmi pašaizliedzīgi vecāki. Ir jābūt apveltītam ar gaišu dvēseli, lielu izturību un neiedomājamu mērķtiecību, lai izturētu un godam nestu šo smago likteņa pārbaudījumu.

фото

Indra pēc izglītības ir psihologs. Pēdējā laikā viņa ir atsākusi sniegt konsultācijas, palīdzot citiem cilvēkiem tikt galā ar problēmām. Protams, viņa ir domājusi arī par izaicinājumu, kas piemeklējis viņas ģimeni, pilnībā izmainot viņas un Alena dzīvi. Uz jautājumu, kāpēc tas ir noticis tieši ar viņiem, Indrai ir skaidra atbilde: “Viņš ienāca manā dzīvē, lai atklātu man, kas ir patiesa mīlestība. Absolūti un neapšaubāmi. Agrāk es to nesapratu, domāju, ka mani var mīlēt par to, ka esmu laba, vai gudra, vai daru ko pareizu… Uzskatīju, ka arī manu mīlestību ir jānopelna. Artis iemācīja mani, ka patiesībā mīlestība ir, kad mīl nevis tāpēc, ka tu esi labs, bet tāpēc, ka tu esi. Vienkārši esi. Pēc būtības tajā arī slēpjas dzīves jēga.”

Un pēc tam nopietni piebilst: “Vispār es domāju, ka visi īpašie bērni ir mīlestības apustuļi”.

Indra mērķtiecīgi izmēģina visas pieejamās ārstēšanas metodes – praktiski visi līdzekļi tiek tērēti medicīnas speciālistu apmaksai. Konsultējoties ar ārstiem, māmiņa ir paveikusi milzīgu darbu, lai atrastu Artim piemērotu rehabilitāciju, kas varētu dot rezultātus. Lai apmaksātu šo ārstēšanās kursu – ar speciālistu no Nīderlandes, kas ieradīsies Latvijā, un klīnikā Polijā, māmiņa ir vērsusies pēc palīdzības.

Labdarības fonds BeOpen ir atvēris ziedojumu kontu divgadīgā Arta Krūmiņa atbalstam. Bankas rekvizīti pārskaitījumiem ir pieejami šeit

фото

Kam nepieciešami līdzekļi

Rehabilitācijas kurss pēc Anatas Banielas metodes (ABM) Anata Baniela ir klīniskā psiholoģe, kas izstrādājusi personīgo terapijas metodi bērniem ar problēmām un attīstības traucējumiem. Anata Baniela praktizē jau vairāk nekā 30 gadus, viņai ir sava klīnika Kalifornijā, kā arī simtiem ārstu-sekotāju visā pasaulē. Anata ir neirofizioloģiskās vingrošanas autora Mošes Feldenkraisa skolniece. “Visi ierobežojumi ir tikai un vienīgi mūsu galvās” – šī Mošes Feldenkraisa ideja ir Anatas Banielas izstrādātās metodes pamatā, ļaujot atklāt un aktivizēt bērna smadzeņu apslēptās iespējas. Ir aptuveni noteikts, ka maza bērna smadzenes rada 1.8 miljonus jaunu savienojumu sekundē!

Bērni ar neiroloģiskiem traucējumiem mācās just savu ķermeni, vadīt un koordinēt savas kustības. Vienlaikus uzlabojas uzmanības koncentrācija, runas izpratne, spēja apzināties. Šī metode ir atslēga attīstībai, liekot smadzenēm iemācīties radīt jaunas neironu saites. Pateicoties tam, bērna uzvedībā ir novērojamas apbrīnojamas izmaiņas. Latvijā nodarbības pēc ABM metodes vada daktere Judīte Saimone, kas speciāli brauc pie mums no Nīderlandes pēc īpašo bērnu māmiņu lūguma. Rehabilitācijas kurss Svetlanas Masgutovas klīnikā Polijā (metode MNRI(R) – Masgutova Neirosensorimotor Reflex Integration) Svetlana Masgutova ir krievu izcelsmes psiholoģijas doktore, kas dzīvo un strādā ASV un Polijā. Viņas metode ir balstīta uz pasaulslaveno neirofiziologu I. Pavlova, I. Sečenova, A. Uhtomska, N. Bernšteina un P. Anohina, kā arī psihologa L. Vigotska darbiem. Svetlana Masgutova ir izstrādājusi īpašu refleksu neirosensomotorās integrācijas metodi, kas nodrošina izcilu efektu darbā ar īpašajiem bērniem.

Nepieciešams palīdzēt Arta vecākiem apmaksāt šos ārstēšanās kursus. Turklāt šo kursu ietvaros tiek nodrošināta vecāku apmācība. Māmiņa pati ir gatava apgūt šīs metodes pamatprincipus, lai turpmāk patstāvīgi nodarbotos ar bērnu mājās.

Lai veiktu būtisku soli mazā Artīša veselības uzlabošanā un realizētu augstākminētos rehabilitācijas kursus šī gada laikā, nepieciešami 10 700 EUR.

Informācija ziedojumam

Līdz 29.aprīlim līdzekļus Artim var ziedot pa tālruni 90006384. Maksa par zvanu ir 1,42 eiro. Labdarības fonds BeOpen ir atvēris speciālu ziedojumu kontu šeit

Labdarības fonds BeOpen ir atvēris speciālu ziedojumu kontu. Bankas rekvizīti pārskaitījumiem ir pieejami šeit

Laukā “Maksājuma mērķis” obligāti norādiet: "Palīdzība Artim Krūmiņam"

Jebkuru summu var ziedot arī ar karti, klikšķinot ŠEIT

фото

Klausieties labdarības autorprogramma ”Zaļā lampa” radio Baltkom 93.9 FM ēterā katru otrdienu plkst. 16.00. Raidījumu vada žurnālistes Olga Avdeviča un Rita Troškina.

Komentāri