“Maxima” veikalos – saules enerģija, Mixnews.lv

“Maxima” veikalos – saules enerģija

фото

Sabiedrība | 2019. gada 1. maijā plkst. 14:16

Izvēršot videi draudzīgu mazumtirdzniecību, “Maxima” uzsākusi veikalu aprīkošanu ar saules paneļiem, kas nodrošinās veikaliem autonomu elektroenerģijas piegādi. Pirmais veikals Latvijā, uz kura jumta tiks izveidota saules paneļu sistēma, būs “Maxima XX” formāta veikals Rīgā, Saharova ielā 20a, kur to plānots uzstādīt pēc vērienīgas veikala rekonstrukcijas gada otrajā pusē. Turpmāko piecu gadu laikā saules enerģijas sistēmas ieviešanā “Maxima” veikalu tīklā Baltijā plānots investēt kopumā vairāk nekā 10 miljonus eiro.

“”Maxima” ir spērusi vērienīgu soli videi draudzīgas mazumtirdzniecības virzienā, uzsākot alternatīvo enerģijas resursu ražošanu veikalu vajadzībām. Energoefektivitāte ir viena no mūsu prioritātēm, un, aktīvi rekonstruējot un modernizējot veikalus, jau pašlaik būtiski samazinām elektroenerģijas patēriņu līdz pat 30%. Investīcijas atjaunojamās enerģijas resursos ir mērķtiecīgs solis, lai samazinātu ietekmi uz vidi, veicinātu veikalu darbības izdevumu efektivitāti un ietaupītos līdzekļus ieguldītu mūsu klientu pieredzē un darbinieku izaugsmē,” saka “Maxima Latvija” valdes loceklis Jānis Vanags.

Saules enerģija būs ne tikai videi draudzīgas elektroenerģijas avots, izveidotā sistēma ļaus optimizēt arī elektroenerģijas patēriņu. Vislielāko enerģijas daudzumu ir plānots saražot vasaras mēnešos, kad veikalos ir vislielākais enerģijas patēriņš, kuru pamatā veido gaisa kondicionēšanas sistēmas darbības uzturēšana.

Tuvākajos gados visā “Maxima” veikalu tīklā Baltijā plānots izbūvēt saules elektrostacijas ar jaudu līdz 2 MW, kopējām investīcijām sasniedzot 10 miljonus eiro nākamo piecu gadu laikā. Līdz ar saules enerģijas sistēmu ieviešanu, “Maxima” turpinās apzināt arī citas atjaunojamās enerģijas infrastruktūras attīstības iespējas.

Komentāri