Rosina aizliegt nepilngadīgajiem pārdot enerģijas dzērienus , Mixnews.lv

Rosina aizliegt nepilngadīgajiem pārdot enerģijas dzērienus (4)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 18. martā plkst. 15:33

Deputāti iesnieguši Saeimā Enerģijas dzērienu aprites likuma projektu, kas paredz aizliegt pārdot enerģijas dzērienus personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, ziņo LETA.

Šo likumprojektu Saeimā iesniedza deputāti Vladimirs Reskājs (SC), Raivis Dzintars (VL-TB/LNNK), Viktors Valainis, Gunārs Igaunis (RP), Raimonds Vējonis (ZZS) un Kārlis Seržants (ZZS).

Likumprojekts paredz, ka mazumtirgotājam būs pienākums pieprasīt pircējam uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos par pircēja vecumu. Paredzēts arī aizliegt enerģijas dzērienu mazumtirdzniecību izglītības iestāžu telpās un teritorijā. Likumprojekts arī paredz, ka enerģijas dzērienus mazumtirdzniecības vietās pārdošanai novieto savrup no citiem pārtikas produktiem tādā veidā, lai tie būtu viegli identificējami un tirdzniecības vietā izvieto norādi "Augsts kofeīna saturs. Nav ieteicams grūtniecēm un sievietēm, kas baro bērnu ar krūti".

Vienlaikus likumprojekts paredz reklāmas ierobežojumus. Deputāti piedāvā aizliegt enerģijas dzērienu reklāmu adresēt jauniešiem, kuri ir jaunāki par 18 gadiem, kā arī izvietot to plašsaziņas līdzekļos, kuru auditorijā ir vairāk nekā 35% jauniešu līdz 18 gadiem. Deputāti arī rosina enerģijas dzērienu reklāmā ietvert informāciju, kas brīdina sabiedrību par enerģijas dzērienu pārmērīgas lietošanas negatīvo ietekmi. Likumprojekta iesniedzēji uzskata, ka šādai informācijai atvēlami vismaz 10% no konkrētās reklāmas apjoma.

Tāpat likumprojektā ir iekļauta enerģijas dzērienu definīcija.

Likumprojekts izstrādāts, lai regulētu enerģijas dzērienu izplatīšanu un reklamēšanu, tostarp lai ierobežotu enerģijas dzērienu tirdzniecību personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, ar mērķi pasargāt šīs iedzīvotāju grupas veselību.

Likumprojekta izstrādē līdzdarbojās Slimību profilakses un kontroles centrs, Veselības ministrija un Latvijas Diētas un uztura speciālistu asociācija, sniedzot zinātniski pamatotu informāciju par enerģijas dzērienu ietekmi uz veselību.

Pēc Latvijā veikta pētījuma rezultātiem, no 199 aptaujātiem 13 līdz 19 gadus veciem pusaudžiem enerģijas dzērienus lieto 38,2%. Vislielākais vidējais enerģijas dzērienu patēriņš tika konstatēts, lietojot to kopā ar alkoholu un paģiru gadījumā.

Foto: allmake.ru, muscal.ru

Komentāri 4
Allapirms 6 gadiem
Es pati nedzeru enerģijas dzērienus.Man principā ir vienlaga, bet šo es atbalstu. Citiem tā ir kā atkarīgba, tukšo tik bundžiņu pēc bundžiņas, vai pudelīti pēc pudelītes.
Santapirms 6 gadiem
nu kaut kāds stulbums. Tā pat kā visi mazgadīgie var dabūt alkoholu, tā arī varēs dabūt enerģijas dzērienus.
Atispirms 6 gadiem
pfff,stulbi