Par dažādiem pārkāpumiem Mālpils vidusskolas direktorei uzliek naudas sodu un aicina izvērtēt atbrīvošanu no amata, Mixnews.lv

Par dažādiem pārkāpumiem Mālpils vidusskolas direktorei uzliek naudas sodu un aicina izvērtēt atbrīvošanu no amata

фото

Sabiedrība | 2013. gada 18. martā plkst. 17:09

Mālpils vidusskola

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) pēc veiktajām pārbaudēm un konstatētajiem pārkāpumiem Mālpils vidusskolā piemērojis skolas direktorei Solvitai Lapiņai naudas sodu un ierosinājis Mālpils novada domei izvērtēt viņas atbilstību ieņemamajam amatam, ziņo LETA.

Kā informēja IKVD Uzraudzības departamenta direktors Normunds Venžega, IKVD, izvērtējot veiktās pārbaudes rezultātus Mālpils vidusskolā, ir konstatējis, ka vidusskolas direktore laikā no 2011.gada 7.novembra līdz pērnā gada 24.septembrim, nepieprasot no Soda reģistra izziņu par pedagogu sodāmību, ir nodibinājusi darba tiesiskās attiecības ar sešām personām, tostarp arī ar bijušo Mālpils vidusskolas pedagoģi Sandru Šteinbergu.

Tādējādi netika savlaicīgi konstatēta Šteinbergas administratīvā sodāmība par fiziskas un emocionālas vardarbības pielietošanu pret bērnu un pieļauts, ka viņa strādā izglītības iestādē, akcentē Venžega.

Kvalitātes dienests pārbaudē atklāja, ka Mālpils vidusskolas direktores vietnieces izglītības jomā papildu pedagoģiskā darba apjoms pārsniedz normatīvajos aktos noteikto 1,3 darba likmes. Vienlaikus tika konstatēts, ka Mālpils vidusskolas direktores vietniecei izglītības jomā ir iegūta augstākā akadēmiskā izglītība, bet nav iegūta normatīvajos aktos noteiktā augstākā pedagoģiskā izglītība.

IKVD Mālpils vidusskolas direktores Lapiņas darbībā konstatēja administratīvā pārkāpuma pazīmes atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksam, proti, par pedagoga, kura izglītība un profesionālā kvalifikācija neatbilst prasībām, pieņemšanu darbā un darba tiesisko attiecību turpināšanu ar šādu pedagogu, un par izglītības iestādes vai izglītības institūcijas vadītāja pienākumu nepildīšanu.

Kā norādīja Vengaža, pieņemts lēmums Lapiņai atbilstoši konstatētajiem pārkāpumiem piemērot naudas sodu, un ir ierosināts Mālpils novada domei izvērtēt Mālpils vidusskolas direktores Lapiņas atbilstību ieņemamajam amatam.

Foto: malpils.lv

Komentāri