Liepājas bērnudārzā konstatē salmonelozi, Mixnews.lv

Liepājas bērnudārzā konstatē salmonelozi

фото

Sabiedrība | 2013. gada 18. martā plkst. 17:21

Liepājas bērnudārzā "Liepiņa" divu grupu audzēkņiem konstatēta salmoneloze, ziņo LETA.

Kā norādīja Veselības inspekcijas Kurzemes kontroles nodaļas vadītāja Dace Roze, "šī informācija ir vēl pavisam svaiga un ir jāveic pārbaudes". Tā kā saslimšana konstatēta divās grupās, visticamāk, bērni inficējušies ar ēdienu, pieļāva Roze.

Salmoneloze konstatēta trim bērniem no divām grupām, informēja bērnudārza vadītāja Agnese Verbele. Pārējiem šo grupu audzēkņiem veiktas veselības pārbaudes - tiem bērniem, kuriem pārbaužu rezultāti jau ir zināmi, salmonelozes saslimšanas gadījumi nav konstatēti. Tāpat salmoneloze nav konstatēta virtuves un citiem darbiniekiem.

Pašlaik vēl nav zināms, vai bērni saslimuši, lietojot pārtiku, vai arī to izplatījis kāds vīrusa nēsātājs. Bērnudārzā veikti visi nepieciešamie pasākumi, lai izvairītos no salmonelozes tālākas izplatīšanās.

Tikmēr Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Laura Ševčenko pavēstīja, ka pēc jaunākās informācijas trim bērniem kā sākotnējā diagnoze apstiprināta salmoneloze, bet vēl pieciem - akūta zarnu infekcija gastroenterokolīts. Četri no saslimušajiem bērniem, pēc SPKC rīcībā esošās informācijas, ir hospitalizēti.

Arī Ševčenko apstiprināja, ka saslimšanas iemesli tiek skaidroti. Ir paņemti pārtikas paraugi, analīžu paraugi no bērnu kontaktpersonām, kā arī nomazgājumi no dažādām virsmām bērnudārzā. Savukārt bērnudārza personālam ir dotas rekomendācijas, kā novērst citus saslimšanas gadījumus.

Kā atzina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Ilze Meistere, PVD pārbaudi "Liepiņas" ēdināšanas blokā sācis piektdien un to turpina arī pirmdien.

"Pārbaude tika sākta pēc tam, kad PVD saņēma informāciju par pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņu iespējamo saslimšanu ar salmonelozi. Epidemioloģisko izmeklēšanu veic SPKC, lai noskaidrotu iespējamos saslimšanas cēloņus. Savukārt PVD veic pārbaudi iestādes ēdināšanas blokā," pastāstīja PVD pārstāve.

Foto: niaid.nih.gov, adazi.lv, blogspot.com

Komentāri