Apdrošinātājs: Ērču encefalīta vakcīnas šogad dārgākas, Mixnews.lv

Apdrošinātājs: Ērču encefalīta vakcīnas šogad dārgākas

фото

Sabiedrība | 2013. gada 19. martā plkst. 09:56

Ērču encefalīta vakcīnas šogad ir daudz dārgākas, noskaidrojusi kompānija "If Apdrošināšana".

Austrijas zāļu ražotājs "Baxter AG", kas Latvijas tirgū atrodas dominējošā stāvoklī un piedāvā ērču encefalīta vakcīnu "TicoVac", būtiski palielinājis vakcīnas cenu, un tā pašlaik svārstās robežās no 23 līdz 27 latiem, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja apdrošināšanas sabiedrības komunikāciju vadītāja Daiga Bluķe.

Cenas pieaugums uztrauc pakalpojumu sniedzējus - medicīnas iestādes un poliklīnikas -, kam nāksies taisnoties klientiem par cenu sadārdzinājumu un uzklausīt pārmetumus, liecina apdrošināšanas sabiedrības veiktā veselības iestāžu partneru aptauja.

Pēdējā pusgada laikā ražotājs trīs reizes palielinājis "TicoVac" cenu, un pašlaik vakcīnas cena jau pārsniegusi 20 latu robežu. Vācu ražotāja "Novartis Vaccines and Diagnostics GmbH" vakcīna "Encepur", kas ir lētāka, pašlaik Latvijā pieejama ļoti ierobežotā daudzumā. Faktiski tirgū pieejama tikai "TicoVac" vakcīna, informē apdrošināšanas sabiedrība.

"If Apdrošināšanas" Personu risku grupas vadītāja Ilma Svekre norāda, ka pašlaik "TicoVac" cena medicīnas iestādēs un poliklīnikās nekur nav zemāka par 20 latiem. Turklāt atsevišķās pilsētās ārpus Rīgas, kur nav daudz iestāžu, kas piedāvā vakcināciju, ērču encefalīta vakcīnas cena ir pat 27 lati.

Tādējādi cilvēkiem, kas šogad tikai sāks vakcinēties, tas ir, veiks pamata vakcināciju, nāksies rēķināties ar ievērojamu naudas summu.

Nosacīti labā ziņa ir tā, ka revakcināciju var veikt ar jebkuru no vakcīnām, jo būtisku atšķirību starp abu vakcīnu iedarbīgumu nav, skaidro apdrošinātājs.

Foto: esivesela.lv

Komentāri