Vairāki simti cilvēku skaļi prasa atsākt pensiju indeksāciju, samazināt PVN apkurei un uzlabot labklājību, Mixnews.lv

Vairāki simti cilvēku skaļi prasa atsākt pensiju indeksāciju, samazināt PVN apkurei un uzlabot labklājību

фото

Sabiedrība | 2013. gada 19. martā plkst. 10:40

Latvijas apvienoto biedru arodbiedrība (LABA) otrdien pie Labklājības ministrijas ēkas Skolas ielā 28 rīko protesta akciju par labklājības līmeņa paaugstināšanu valstī, pieprasot atsākt pensiju indeksāciju, atjaunot un palielināt dzīvokļu pabalstu līdzfinansējumu no valsts puses 50% apmērā, nodrošināt PVN likmes samazināšanu siltumapgādei no 12% līdz 5%, kā arī uzlabot Latvijas valsts iedzīvotāju labklājības līmeni, ziņo LETA.

No 10:00 līdz 12:00 ir slēgta transportlīdzekļu satiksme Skolas ielas posmā no Ģertrūdes ielas līdz Stabu ielai.

Jau 10:00 no rīta pie ministrijas ēkas sapulcejušies vairāk nekā 1500 cilvēku. Protestētāji ir bruņojušies ar bungām, taurēm un svilpēm, tāpat viņi sagatavojuši krāšņus plakātus, piemēram, uz viena attēlota vecmāmiņa un uzraksts vēsta "Salsti, vecmāmiņ! Tava valdība". Uz kāda cita attēlots mazs bērniņš un uzraksts "Bērniņ, padzīvo bērnunamā, mammai un tētim jābrauc uz Angliju pelnīt apkurei". Uz cita ir labklājības ministres Ilzes Viņķeles (V) portrets un jautājums "Vai laba pensija var būt tikai ministres vīram?". Vēl ir plakāti ar uzrakstiem: "Varbūt, beidzot pietiek!", "Labklājība=izsalkums un nabadzība", "Vienota politika=dubulti standarti".

фото

Ar bungu rīboņu un svilpju skaņām protestētāji cenšas izsaukt ārā Viņķeli. Arodbiedrības LABA pārstāvji paziņoja, ka viņi pieprasa pensiju indeksāciju šogad, minimālo algu 300 latu apmērā šogad, kā arī PVN samazināšanu siltumapgādei. Ja šīs prasības netikšot pildītas, viņi pieprasīs labklājības ministres demisiju. LABA aicina ministri iznākt ārā un paskatīties acīs tautai, paskatīties uz to, cik tālu tautu novedusi, kā arī atbildēt, kāpēc tiek veikts tāds genocīds pret Latvijas tautu un kāpēc ministres vīram pensija var būt 1500 latu, kamēr citiem pensionāriem tā ir ļoti niecīga.

фото

Pagaidām ministrijas pārstāvji nav iznākuši pie protestētājiem. Protestētāju vidū pārsvarā ir vecāka gadagājuma cilvēki.

фото

Foto: mixnews.lv

Komentāri