Sniegs un apledojums vietām Vidzemē un Latgalē apgrūtina braukšanu, Mixnews.lv

Sniegs un apledojums vietām Vidzemē un Latgalē apgrūtina braukšanu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 20. martā plkst. 08:11

Braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem vietām apgrūtina sniegs un apledojuma veidošanās, informē ceļu uzturētāji "Latvijas valsts ceļi", ziņo LETA.

Rīgas apkārtnē, kā arī Ventspils, Liepājas, Jelgavas, Bauskas un Daugavpils virzienos brauktuves ir sausas un braukšanas apstākļi ir apmierinoši. Sliktāka situācija ir Latgalē un Vidzemē, kur šorīt apgrūtināti braukšanas apstākļi pa vairākiem Vidzemes šosejas posmiem, pa Valmieras šoseju no Murjāņiem līdz Braslai, pa Smiltenes - Gulbenes un Gulbenes - Aiviekstes šosejām. Šie ceļi tiekot tīrīti un kaisīti.

Pa reģionālajiem autoceļiem apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Rīgas, Balvu, Gulbenes, Madonas un Valkas apkaimēs, kur autoceļi vietām ir sniegoti un apledo. Savukārt pa vietējiem autoceļiem apgrūtināti braukšanas apstākļi joprojām ir visā Latvijā. Šo ceļu brauktuves daudzviet ir ledainas.

Ceļu uzturētāji brīdina, ka, iestājoties laika apstākļiem, kad sals mijas ar atkusni, ceļu segumi paātrināti nolietojas un veidojas bedres. Bedrīšu veidošanos veicina ūdens, kas iekļūst segumā bedrīšu, plaisu un citu defektu vietās un pie negatīvas gaisa temperatūras sasalst un uzlauž segumu. Bedrīšu veidošanos pastiprina arī satiksmes līdzekļu, īpaši kravas mašīnu, riteņu dinamiskā slodze. Pašlaik tiek labotas tikai satiksmei bīstamās jeb tā saucamās avārijas bedres, bet masveida bedrīšu remonts sāksies pēc atkušņa perioda, kad stabilizēsies laika apstākļi.

Foto: ntz.lv

Komentāri