8.un 9.maijā Uzvaras parkā plaši atzīmēs Otrā pasaules kara beigas, Mixnews.lv

8.un 9.maijā Uzvaras parkā plaši atzīmēs Otrā pasaules kara beigas

фото

Sabiedrība | 2013. gada 20. martā plkst. 14:33

Biedrība "9.maijs.lv" Rīgas domē iesniegusi saskaņošanai divus vērienīgus publiskus pasākumus 8.maijā un 9.maijā no 9:00 līdz 23:00 pie pieminekļa "Padomju armijas karavīriem - Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem" un tam apkārt esošajā Uzvaras parkā, ziņo LETA.

8.maijā pieteikts piemiņas pasākums Otrā pasaules kara upuru piemiņai, bet 9.maijā notiks "fašisma sagrāves dienas" svinības.

Tāpat kā pērn, pasākumu laikā notiks koncerti, uzrunas, parkā tiks izvietotas tirdzniecības vietas un notiks dažādas citas aktivitātes. Pasākuma gaitā pie pieminekļa tiks nolikti ziedi un pausta pateicība karā izdzīvojušajiem "veterāniem - atbrīvotājiem". Biedrība sākusi ziedojumu vākšanu, par kuriem "uzvaras 68.gadadienā" tiks sagādātas dāvanas veterāniem.

Organizācijas izpilddirektors ir Rīgas domes deputāts Vadims Baraņņiks (SC). Biedrības valdē darbojās arī Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC), bet pērn organizācijas līderu vidū bija norādīts arī domes deputātes Svetlanas Savickas (SC) vārds.

Projekta atbalstītājs ir "Pirmais Baltijas kanāls", kas pasākumu atbalsta ne tikai informatīvi, bet arī pārbauda visus ienākumus un izdevumus, kas veikti no ziedojumiem.

9.maijā pieteikts arī viens gājiens - biedrība "Rodina" 9.maijā 18:00 rīkos "Latvijas krievu gājienu", kura laikā aptuveni 100 cilvēku no Strēlnieku laukuma pa trotuāriem dosies pār Akmens tiltu uz Uzvaras parku.

Konfrontējošas akcijas no pretēju uzskatu paudējiem pašvaldībā pagaidām vēl nav pieteiktas.

Foto: mixnews.lv

Komentāri