Atlaidīs direktori, kuras vadītajā bērnudārzā kanalizācijas šahtā iekrita meitenīte, Mixnews.lv

Atlaidīs direktori, kuras vadītajā bērnudārzā kanalizācijas šahtā iekrita meitenīte

фото

Sabiedrība | 2013. gada 21. martā plkst. 13:29

21.pirmsskolas izglītības iestāde "Laimiņa"

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments nolēmis pārtraukt darba tiesiskās attiecības ar Rīgas pašvaldības 21.pirmsskolas izglītības iestādes "Laimiņa" direktori Martu Krivāni.

Kā ziņoja portāls Mixnews, viņas vadītajā bērnudārzā pirms nedēļas notika nelaimes gadījums - trīs gadus veca meitenīte pastaigas laikā pa bērnudārza teritoriju iekrita kanalizācijas šahtā un guva traumas. Iepriekš minēts, ka šahta bijusi 10-12 metrus dziļa, taču izmērīts, ka tā bijusi astoņus metrus dziļa.

Uzklausot iestādes vadītājas paskaidrojumus un pārbaudot dokumentus, departamenta speciālisti konstatējuši, ka bērnudārzā nav ievērotas visas drošības prasības un instrukcijas.

Bērnudārza darbinieki apgalvo, ka zem nozagtā šahtas vāka bijis kaut kas līdzīgs apakšvākam, tāpēc īstā vāka pazušanu nav pamanījusi ne bērnudārza saimniece, ne arī sētnieks uzkopšanas laikā.

Konstatēts arī, ka kopā ar bērniem nelaimes gadījuma dienā pastaigā devusies tikai viena audzinātāja, jo otru iestādes vadītāja palaidusi uz kādu deju skati, taču viņas vietā nav norīkojusi citu darbinieku, kas pirms pastaigas būtu apsekojis teritoriju.

"Apakšvāks" bērna svaru nav izturējis, tāpēc meitenīte iekritusi šahtā. Departamenta direktora vietnieks Ivars Balamovskis ceturdien Izglītības, kultūras un sporta komitejā atzina, ka negadījums noticis nelaimīgas apstākļu sakritības dēļ - nolaidīga pret pienākumiem bijusi ne tikai direktore, bet arī bērnudārza darbinieki. Pēc pārbaudes četriem bērnudārza darbiniekiem izteikts rājiens, bet vadītāja atlaista.

Izglītības, kultūras un sporta departaments pēc šī nelaimes gadījuma visu pašvaldības bērnudārzu direktoriem atkārtoti nosūtījis atgādinājumus par drošības noteikumiem un kārtību, kā arī veiktas atkārtotas instruktāžas.

Izglītības iestāžu vadītāji sarunās ar departamentu apstiprina, ka arī citu bērnudārzu teritorijās bieži zog kanalizācijas šahtu vākus, tāpēc komitejas deputāti mudināja atrast risinājumu, kā šo problēmu novērst vai vismaz laikus pamanīt.

Piemēram, domnieks Valērijs Petrovs (SC) ierosināja, ka bērnudārzos varētu izmantot citādāka materiāla šahtu vākus, savukārt deputāts Vadims Faļkovs (SC) mudināja ieviest šiem elementiem kādu atpazīšanas zīmi, karodziņu, atstarotāju vai numuru, lai darbinieki, apsekojot teritoriju, varētu pamanīt, ka kaut kā trūkst.

Foto: laimina.lv, mammamuntetiem.lv

Komentāri