Noteiks stingrāku lidostas caurlaižu izsniegšanas kārtību, Mixnews.lv

Noteiks stingrāku lidostas caurlaižu izsniegšanas kārtību

фото

Sabiedrība | 2013. gada 21. martā plkst. 15:48

Lai mazinātu draudus civilās aviācijas drošībai, plānots precīzāk noteikt lidostas teritorijā strādājošo personu iepriekšējās darbības pārbaudes un lidostas caurlaižu izsniegšanas kārtību, ziņo LETA.

Civilās aviācijas aģentūra (CAA) ir sagatavojusi grozījumus likumā par aviāciju, paredzot papildināt to ar pantu par iepriekšējās darbības pārbaudi. Grozījumu projekts ceturdien pieteikts valsts sekretāru sanāksmē. Grozījumos noteikts, ka iepriekšējās darbības pārbaudi veic pārbaudāmās personas potenciālais darba devējs.

Tomēr pārbaudi varēs veikt arī lidostas administrācija, ja komersantiem - veikaliem, kafejnīcām, kas lidostā darbojas ierobežotas piekļuves zonās, - nav kvalificētu speciālistu šādu pārbaužu veikšanai, bet personālam ir nepieciešamas lidostas caurlaides, lai nokļūtu un atrastos savā darbavietā. Likumā tiks noteikts, kādi dokumenti amata pretendentam būs jāiesniedz potenciālajam darba devējam.

Paredzēts noteikt, ka aviodrošības personālu un to uzraugošo personālu, kā arī personālu, kas tiek pieņemts darbā aeronavigācijas objektos, papildus pārbauda Drošības policija (DP), jo šīs personāla kategorijas patstāvīgi pieņem lēmumus par drošības prasību piemērošanu un, ja to rīcību vada noziedzīgs motīvs, var tieši un netraucēti apdraudēt gaisa kuģu lidojumu drošību.

Savukārt DP kompetencē ir veikt pretizlūkošanas un operatīvās darbības pasākumus, lai apkarotu terorismu un citus valsts drošību apdraudošus noziedzīgus nodarījumus.

Iepriekšējās darbības pārbaudes procedūras mērķis ir samazināt iespēju, ka ar civilo aviāciju saistītajos darbos tiek pieņemtas personas, kas potenciāli spēj apdraudēt civilās aviācijas drošu darbību.

Paredzēts, ka valsts drošības iestāžu, Valsts policijas, Valsts robežsardzes un muitas amatpersonām, kuras lidostas teritorijā veic savus tiešos dienesta pienākumus, lidostas caurlaides izsniegs, kā arī anulēs tikai pēc attiecīgās valsts iestādes vadītāja rakstiska pieprasījuma.

Savukārt Ārlietu ministrijas un Latvijā akreditētiem ārvalstu diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību darbiniekiem, kuri lidostas teritorijā pilda savas pārstāvniecības uzdevumus, lidostas caurlaides izsniegs, kā arī anulēs tikai pēc Ārlietu ministrijas Valsts protokola vadītāja rakstiska pieprasījuma.

Paredzēts, ka lēmumu par lidostas caurlaides anulēšanu vai atteikumu to izsniegt varēs apstrīdēt valsts aģentūrā CAA.

Foto: kudakak.com, mixnews.lv

Komentāri