MTG un "Izzi" vienojas par "TV3" un "LNT" retranslācijas turpināšanu , Mixnews.lv

MTG un "Izzi" vienojas par "TV3" un "LNT" retranslācijas turpināšanu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 21. martā plkst. 21:15

Televīzijas komersants "Modern Times Group" (MTG) parakstījis līgumu ar maksas televīzijas kompāniju "Izzi" par "TV3" un "Latvijas Neatkarīgās televīzijas" (LNT) maksas retranslāciju no 1.aprīļa, kad šiem kanāliem beigsies obligātās retranslācijas ("must carry") pienākums, teikts abu pušu paziņojumos medijiem.

MTG paziņojumā uzsvērts, ka ""Izzi" ir pirmais no visiem kabeļoperatoriem, kurš noslēdzis līgumus ar kanāliem "TV3" un LNT", kamēr "Izzi" uzsver, ka līgums uzņēmumam kā pirmajam nodrošina iespējas arhivēt "TV3" pārraides, lai tās pēc savas izvēles var noskatīties "Izzi" interaktīvās televīzijas klienti.

Kā biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "Izzi" preses sekretārs Oskars Lakšēvics, "Izzi" vismaz pirmajos mēnešos pēc abu kanālu aiziešanas no bezmaksas apraides necels cenu par kanālu paku, kurā iekļauti abi līdz šim "bezmaksas" MTG kanāli.

Vaicāts par cenu izmaiņām, Lakšēvics skaidroja, ka cenu pārskatīšana gan "Izzi", gan, visticamāk, citiem kabeļtelevīzijas operatoriem ir neizbēgama, jo gan satura cenas, gan maksas televīzijas komersantu izmaksas ir cēlušās pēdējos gados, kamēr maksas televīzijas pakalpojumu cenas ir kritušās.

Lakšēvica teiktais sakrīt ar "Baltcom TV" valdes priekšsēdētāja Vojko Rovere intervijā "Nozare.lv" teikto, ka maksas televīzijas cenas Latvijā ir ļoti zemas.

"Izzi" paziņojumā arī izskanēja agrāk dzirdētā kritika pret "must carry" atcelšanu kabeļtelevīzijas operatoriem, vienlaikus atstājot "TV3" un "LNT" kā bezmaksas kanālus virszemes ciparu apraidē, kuru nodrošina "Lattelecom".

Paziņojumā citēta "Izzi" valdes locekle Sandra Kraujiņa: "Kaut arī Saeima, apstiprinot grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā (EPLL), vienlaicīgi pieņēma arī absurdu lēmumu kropļot televīzijas tirgu, radot nevienlīdzīgus un diskriminējošus nosacījumus dažādām televīzijas izplatīšanas platformām, mūsu klienti nedrīkst ciest šo nepārdomāto un pretrunīgo lēmumu dēļ."

Savukārt MTG savā paziņojumā atsaucas uz MTG vadītāju Baltijas valstīs Kasparu Ozoliņu, kurš saka, ka ""must carry" atcelšana ir viens no pamata risinājumiem, kā atveseļot nacionālo komerctelevīziju nozari, jo tas nodrošina, ka daļa no skatītāju veiktajiem maksājumiem par televīzijas abonēšanu nonāks arī beidzot līdz nacionālajām komerctelevīzijām".

"Tas ļaus saglabāt nacionālā satura ražošanas iespējas," apgalvo Ozoliņš.

Atgādinām, ka Saeima pērn pēc asām debatēm komisijās, kurās piedalījās MTG un kabeļoperatoru pārstāvji, nolēma atcelt obligātās retranslācijas pienākumu abiem MTG piederošajiem kanāliem.

Foto: novostiua.net, pan-media.info

Komentāri