IZM noraida bažas, ka neprasīs papildu finansējumu pedagogu algām, Mixnews.lv

IZM noraida bažas, ka neprasīs papildu finansējumu pedagogu algām

фото

Sabiedrība | 2013. gada 21. martā plkst. 21:42

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) sociālajos tīklos izplatītie paziņojumi par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) finansējuma nepieprasīšanu Sadarbības memoranda izpildei ir maldinoši un nepamatoti, aģentūrai LETA pavēstīja izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīla padomniece Inita Blačforda.

Viņa norādīja, ka LIZDA minētajā vēstulē Finanšu ministrijai (FM) ir runa par budžeta bāzes izdevumiem, taču budžeta maksimāli pieļaujamo izdevumu kopapjomu veido bāzes izdevumi un valsts pamatbudžeta attīstības izdevumi, kur iekļautas jaunās politikas iniciatīvas.

Viņa akcentēja, ka ministrija kopā ar sociālajiem partneriem strādā pie pedagogu motivācijas programmas izstrādes, kuras īstenošanai nepieciešamie līdzekļi ir attīstības jeb jauno politikas iniciatīvu, nevis bāzes izdevumi. Jauno politikas iniciatīvu izdevumu pieprasījumus ministrijām jāiesniedz FM un Pārresoru koordinācijas centrā līdz 3.jūnijam, ko ministrija arī plāno darīt.

Blačforda arī atgādinaja, ka pērn augustā budžeta bāzes izdevumiem IZM panāca papildu finansējuma piešķiršanu 2013.gadā - 6 505 393 latu, 2014.gadā - 14 404 463 latu, 2015.gadā - 14 404 463 latu apjomā, kas ir nepieciešami, lai īstenotu vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu pedagogu, vadītāju un vadītāju vietnieku zemākās mēneša darba algas likmes paaugstināšanu par 10% un diferencētu pedagogu atalgojuma ieviešanu, sasaistot to ar pedagogu profesionālās darbības kvalitāti, kā to paredz Sadarbības memorands.

Savukārt 2013.gada 5.martā valdība atbalstīja IZM prasību palielināt bāzes izdevumus 2014.-2016. gadam par 501 900 latiem ik gadu, ņemot vērā prognozēto piecgadīgo un sešgadīgo bērnu skaita palielinājumu turpmākajos gados.

"Tādēļ nav pamata apgalvojumiem, ka ministrija nepieprasa finansējumu Sadarbības memoranda īstenošanai," uzsvēra Blačforda.

Viņa arī norādīja, ka arī ministra un LIZDA 27.marta tikšanās ir saskaņota un plānota jau februāra vidū un nav nekāds ārkārtas pasākums, kā to pasniedzot LIZDA.

Atgādinām, ka LIZDA sabiedrisko attiecību speciālists Edgars Grigorjevs izteica bažas par to, ka Ķīlis apņēmies nepieprasīt papildu valsts finansējumu Sadarbības memorandā paredzēto reformu īstenošanai un pedagogu darba samaksas bāzes izdevumiem 2014.-2016.gadam.

Foto: mixnews.lv, izm.gov.lv

Komentāri