Asociācija: Lai segtu maksu par TV3 un LNT, TV abonēšanas maksa var pieaugt par 5,18 latiem, Mixnews.lv

Asociācija: Lai segtu maksu par TV3 un LNT, TV abonēšanas maksa var pieaugt par 5,18 latiem

фото

Sabiedrība | 2013. gada 22. martā plkst. 09:52

Lielākā daļa kabeļtelevīzijas operatoru būs spiesti paaugstināt abonēšanas maksu, lai kompensētu izdevumus par televīzijas kanālu LNT un TV3 retranslāciju kabeļtīklos, LTV raidījumam "Labrīt, Latvija" sacīja Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācijas (LEKA) priekšsēdētājs Ilmārs Muuls.

Lielākā daļa kabeļtelevīzijas operatoru būs spiesti paaugstināt abonēšanas maksu, lai kompensētu izdevumus par televīzijas kanālu LNT un TV3 retranslāciju kabeļtīklos, raidījumam "Labrīt, Latvija" sacīja Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācijas priekšsēdētājs Ilmārs Muuls.

Viņš atgādināja, ka no 31.marta TV3 un LNT varēs prasīt maksu par programmu retranslāciju - televīzijas reklamējas, ka tie būs 20 santīmi no abonenta. Tomēr Muuls norādīja, ka 20 santīmi ir summa, kuru MTG grupa vēlas par TV3 un LNT retranslāciju saņemt no visiem kabeļtelevīzijas abonentiem, un tā neietver pievienotās vērtības nodokli, maksu par autortiesībām, sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas nodevu, maksu par bankas pakalpojumiem.

"Tā rezultātā summa, kas būtu televīzijas operatoram jāpaprasa no abonenta, ir gandrīz divas reizes lielāka," teica Muuls, piebilstot, ka šī maksa varētu būt līdz 40 santīmiem pie nosacījuma, ka visi kabeļtelevīziju klienti vēlas abonēt TV3 un LNT, savukārt vietās, kur ir maz potenciālo skatītāju, šī summa var sasniegt pat 5,18 latus.

"Pastāv iespēja, ka kabeļtelevīzijas operators var nepaaugstināt abonēšanas maksu, tajā pašā laikā samaksājot pieprasīto summu par šiem diviem MTG kanāliem un šo abonentmaksas nepaaugstināšanu piemērot kaut kādus vairākus mēnešus, kaut vai līdz šā gada beigām, un tad ar nākamā gada janvāri pēkšņi ļoti strauji pacelt, lai kompensētu tos zaudējumus, kas ir radušies, neiekasējot naudu no abonentiem iepriekšējā gadā," stāstīja Muuls un pauda viedokli, ka "praktiski lielākā daļa operatoru būs spiesti paaugstināt abonēšanas maksu - ja ne no 1.aprīļa, tad no 1.maija, jau iekļaujot zaudējumus, kas būs uzkrājušies aprīlī."

Mixnews.lv jau ziņoja, ka TV komersants MTG parakstījis līgumu ar maksas televīzijas kompāniju "Izzi" par "TV3" un LNT maksas retranslāciju no 1.aprīļa, kad šiem kanāliem beigsies obligātās retranslācijas ("must carry") pienākums. Par to abas puses paziņoja ceturtdien, 21.martā, izplatītajā paziņojumā medijiem.

Kā informēja "Izzi" preses sekretārs Oskars Lakšēvics, "Izzi" vismaz pirmajos mēnešos pēc abu kanālu aiziešanas no bezmaksas apraides necels cenu par kanālu paku, kurā iekļauti abi līdz šim "bezmaksas" MTG kanāli.

Komentāri