Biezais ledus Rīgas jūras līcī kavē kuģu satiksmi, Mixnews.lv

Biezais ledus Rīgas jūras līcī kavē kuģu satiksmi

фото

Sabiedrība | 2013. gada 22. martā plkst. 13:25

Rīgas jūras līci klāj dreifējošs ledus, kas stipro austrumu puses vēju dēļ ir saspiests Rīgas līča rietumu malā, kur ledus grēdas vietām ir pat 50 centimetru biezumā, informē Latvija Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Rīgas līča austrumu un ziemeļaustrumu daļā ir brīva ūdens josla, taču tieši līča rietumu mala ir kuģošanas ceļš, kas jāmēro kuģiem, lai sasniegtu Baltijas jūru.

Ledlaužu darbu apgrūtina austrumu puses vējš, jo pat tad, ja ledlauzis starp dreifējošo ledus krāvumiem ir atbrīvojis kuģu ceļu, vējš pēc neilga laika sadzen ledu atpakaļ.

Pārsvarā līcī dreifējošā ledus biezums ir 10-15 centimetri, savukārt Baltijas jūras piekraste Latvijas pusē ir brīva no ledus. Ja aizvadītajā nedēļā jūras piekrasti klāja ledus, tad tagad ar austrumu vējiem tas no krasta iedzīts jūrā. Ledus sega klāj arī lielākās ostas.

Ledus Rīgas jūras līcī ir palēninājis kuģu satiksmi, kā arī daļai licis izvēlēties atšķirīgu maršrutu - gar Vidzemes piekrasti, biznesa portālam "Nozare.lv" pavēstīja Rīgas ostas kapteinis Eduards Delvers.

Viņš norādīja, ka kuģi ar spēcīgākiem dzinējiem, piemēram, "Tallink" prāmji vai citi līniju kuģi, konteinerkuģi, to jūt mazāk, jo tiem ir spēcīgs dzinējs, korpuss, augsta ledus klase, un tie vienīgi vienu otru reizi var kavēties. Savukārt mazie kuģi nevar iziet cauri ledum, un tiem jāgaida ledlauža palīdzība. Viens mazāks kuģītis arī neesot laists ārā no ostas, bet ceturdien tam atļauts doties gar Vidzemes piekrasti. Daži kuģi, kam jānonāk Rīgā, ceturdien "iesprūduši" starp Roju un Mērsragu, un būs nepieciešams ilgāks laiks, lai tos dabūtu ārā.

Patlaban aktīvāka kustība notiekot gar Vidzemes piekrasti, kur ir brīvāks ceļš. Torosi jeb ledus atlūzu krāvumi esot biezumā no 20 centimetriem līdz vienam metram, līdz ar to kuģim jāmeklē iespējas tos apbraukt, un ceļš ir garāks.

Delvers situāciju ar kuģiem salīdzināja ar situāciju uz ceļiem - kad ceļš ir slidens, automašīna arī nevar "skriet".

Kopumā kustība Rīgas līcī notiekot - ceturdien ienākuši seši, izvesti deviņi kuģi, bet iepriekšējā dienā ienākuši astoņi, un izgājuši desmit kuģi.

Foto: weatherfoto.wordpress.com, AP/Scanpix

Komentāri