PVD trijos no 36 produktu paraugiem konstatē zirgu DNS, Mixnews.lv

PVD trijos no 36 produktu paraugiem konstatē zirgu DNS

фото

Sabiedrība | 2013. gada 22. martā plkst. 15:57

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) no laboratorijas Lielbritānijā "Genon Laboratories LTD" ir saņēmis atbildes par 36 laboratoriski izmeklētiem liellopu gaļu saturošu produktu paraugiem - trijos no tiem ir konstatēts zirgu DNS, pārējos 33 paraugos zirgu DNS nav konstatēts.

Saskaņā ar Eiropas Komisijas (EK) rekomendācijām, ja zirga gaļa produktā pārsniedz 1%, Eiropas Savienības dalībvalstu uzraudzības dienestiem par konstatēto ir jāziņo EK Ātrās brīdināšanas sistēmā, kā arī jāveic korektīvie pasākumi - jāuzdod produktus izņemt no tirdzniecības un pārmarķēt, marķējumā norādot, ka produkta sastāvā ir arī zirga gaļa.

PVD vēl nav saņēmis informāciju no Lielbritānijas par zirga gaļas daudzumu produktos, kuros konstatēts zirgu DNS. Padziļinātās analīzes rezultāti gaidāmi nākamās nedēļas vidū.

Kā informēja PVD pāstāve Ilze Meistere, ja zirga gaļa produktos pārsniegs 1%, PVD par to informēs EK, ražotājus, citu valstu uzraudzības dienestus, kā arī sabiedrību - publiskojot arī ražotāju nosaukumus.

Zirgu DNS nav konstatēts 33 izmeklētajos paraugos, tostarp piecos Latvijas ražotāja "Kuršu zeme" produktu paraugos, vienā ražotāja "Rēzeknes gaļas kombināts" paraugā un vienā "S.V.M. Baltika" paraugā.

Kopumā Lielbritānijā laboratoriski tiek pārbaudīti 48 pārtikas produktu paraugi.

Portāls Mixnews jau ziņoja, ka EK ir uzdevusi visu dalībvalstu pārtikas apriti uzraugošajām iestādēm veikt liellopu gaļu saturošu produktu DNS pārbaudes, lai pārliecinātos, vai tie patiešām satur liellopu, nevis zirga gaļu.

Foto: young.rzd.ru, zooclub.ru

Komentāri