Savas pašvaldības vēlēšanu iecirkni vēlētāji varēs mainīt, būs arī iepriekšējā balsošana , Mixnews.lv

Savas pašvaldības vēlēšanu iecirkni vēlētāji varēs mainīt, būs arī iepriekšējā balsošana

фото

Sabiedrība | 2013. gada 22. martā plkst. 16:39

Līdz 7.maijam vēlētāji savas pašvaldības robežās varēs mainīt sākotnēji reģistrēto vēlēšanu iecirkni. Tāpat vēlētājam būs iespējams mainīt savu balsošanas vietu uz jebkuru vēlēšanu iecirkni tajā pašvaldībā, kur vēlētājam pieder nekustamais īpašums, žurnālistus informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Vēlēšanu iecirkni drīkst mainīt uz jebkuru citu vēlēšanu iecirkni tās pašvaldības teritorijā, kurā vēlētājs jau ir reģistrēts vēlēšanām. Iesniegums par iecirkņa maiņu jāiesniedz personīgi jebkurā pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē. Mainot iecirkni uz to pašvaldību, kur vēlētājam pieder likumā noteiktā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums, jāuzrāda īpašuma tiesības apliecinošs dokuments - Zemesgrāmatas akts vai izziņa no Zemesgrāmatas.

Gatavojoties šā gada 1.jūnija pašvaldību vēlēšanām, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) jau ir sākusi izsūtīt paziņojumus vēlētājiem par pašvaldību vēlēšanām. Ar paziņojumu starpniecību vēlētāji tiks informēti par to, kurā vēlēšanu iecirknī viņi ir reģistrēti vēlēšanām, kā arī svarīgākajiem vēlēšanu nosacījumiem.

PMLP paziņojumi vēlētājiem uz deklarēto dzīvesvietu jāizsūta laikā no šā gada 18.marta līdz 23.martam. Pavisam tiks sagatavotas un vēlētājiem nosūtītas 1 463 002 vēstules.

PMLP Iedzīvotāju reģistra departamenta direktors Uldis Apsītis šodien žurnālistiem skaidroja, ja nākamās nedēļas sākumā iedzīvotājs nebūs saņēmis paziņojumu, tad viņam būtu pamats sākt satraukties. Tam par iemeslu varētu būt kāda kļūda vai arī tas, ka pilsonis nav deklarējis savu dzīvesvietas adresi.

Ja vēlētājs paziņojumu nesaņem, savu vēlēšanu iecirkni var noskaidrot vairākos veidos. Viena no iespējām ir izmantot mājaslapu "www.pmlp.gov.lv", bet var arī zvanīt uz CVK uzziņu tālruni 67049999. Tālruņa darba laiks ir katru dienu no 8:00 līdz 20:00, 31.maijā un 1.jūnijā - no 7:00 līdz 24:00.

Pašvaldību vēlēšanās būs arī iespēja nobalsot iepriekš. Iepriekšējā balsošana notiks trīs dienas pirms vēlēšanām - 29., 30. un 31.maijā. Vēlēšanu iecirkņi iepriekšējās balsošanas laikā strādās tikai dažas stundas dienā.

Lai nobalsotu, vēlētājam nepieciešams derīgs personu apliecinošs dokuments - pase vai personas apliecība, aģentūru LETA informēja CVK.

Personas apliecība jeb elektroniskā identifikācijas karte (eID) ir personu apliecinošs dokuments, kas apliecina tā turētāja identitāti un tiesisko statusu, liecina PMLP mājaslapā publicētā informācija. Apliecībā ir integrēta bezkontakta mikroshēma - elektronisks datu nesējs un datu apstrādes līdzeklis.

Komentāri