Par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu parakstījušies 8000 iedzīvotāju, Mixnews.lv

Par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu parakstījušies 8000 iedzīvotāju (3)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 23. martā plkst. 16:42

Sabiedrības iniciatīvu portālā "manabalss.lv" līdz šim par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu parakstījušies 8082 iedzīvotāji, ziņo LETA.

Lai iniciatīva par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu tiktu iesniegta Saeimā, iniciatīvas iesniedzējiem biedrības "Dzīvnieku brīvība" portālā "manabalss.lv" vēl jāsavāc 1918 paraksti.

Nodibinājuma "Dzīvnieku drauga fonds" pārstāve Laura Karnīte iepriekš norādīja, ka savāktais iedzīvotāju parakstu skaits pierāda, ka sabiedrība nav vienaldzīga pret to, kas notiek kažokzvēru audzētavās.

Aizliegums audzēt kažokzvērus pieņemts Lielbritānijā, Austrijā, Horvātijā un Bosnijā un Hercegovinā. Arī Nīderlandē 2012.gadā ētisku apsvērumu dēļ pieņemts šāds aizliegums par spīti tam, ka tā līdz šim bijusi viena no nozares lielvalstīm. Tur noteikts 12 gadus ilgs pārejas posms, un līdz 2024.gadam audzētavām jābūt slēgtām. Arī citās valstīs noteikti daļēji aizliegumi vai ierobežojumi, piemēram, Dānijā pieņemts lapsu audzēšanas aizliegums, bet Zviedrijā labturības prasības ir tik stingras, ka lapsu audzēšana kažokādu ieguvei ir izbeigta.

Biedrība "Dzīvnieku brīvība" vēsta, ka mūsdienu zinātniskie pētījumi liecina, ka zvēraudzētavās nav iespējams audzēt savvaļas dzīvniekus - lapsas, ūdeles un šinšillas -, nesagādājot viņiem nopietnas fiziskās un psihiskās veselības problēmas.

Jau ziņots, ka Valsts policijas iecirkņi Siguldā, Jelgavā un Ogrē izvērtēs biedrības "Dzīvnieku brīvība" iesniegumu par, iespējams, slikto izturēšanos pret kažokzvēriem Latvijas audzētavās.

Foto: kasjauns.lv

Komentāri 3
mlpirms 5 gadiem
parakstīties var www.manabalss.lv
laura cpirms 5 gadiem
kur var paraxtities?
imona cpirms 5 gadiem
kur var paraxtities?