Apgāzušos dīzeļdegvielas vagonu dēļ turpina kavēties vilcieni uz Jelgavu (papildināts 12:44), Mixnews.lv

Apgāzušos dīzeļdegvielas vagonu dēļ turpina kavēties vilcieni uz Jelgavu (papildināts 12:44)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 24. martā plkst. 10:58

Piektdien notikušās avārijas dēļ Jelgavas stacijā, kad no sliedēm nobrauca pieci dīzeļdegvielas vagoni un trīs no tiem apgāzās, arvien notiek vilcienu kustības kavēšanās uz Jelgavu, ziņo LETA.

Apgāztajos vagonos pārvadāta dīzeļdegviela, kuras noplūde nav konstatēta. Tomēr dzelzceļa ārkārtējo situāciju speciālisti vagonus un grunti ap tiem noklājuši ar absorbējošām putām.

"Latvijas dzelzceļa" pārstāvji aģentūru LETA informēja, ka cilvēki negadījumā nav cietuši un videi kaitējums nav nodarīts.

Šobrīd notiek avārijas vietas atbrīvošana no apgāztajiem vagoniem un negadījuma cēloņu izmeklēšana.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvais dežurants Guntars Bāliņš, paziņojums tika saņemts plkst. 21.02 un negadījums noticis Jelgavā Sporta ielā pie dzelzceļa tilta pāri Lielupei. VUGD darbu sāka plkst. 21.05, bet plkst. 5.54 no rīta brigādes atgriezās postenī, bet notikuma vietā palika vēl dzelzceļa darbinieki, lai turpinātu darbus.

Viņš minēja divus iespējamos negadījuma iemeslus - kādas problēmas ar pārmiju, ka tā nav nostrādājusi vai arī problēmas ar cisternas sakabēm.

Kā sacīja Bāliņš, bija braucis vilciena sastāvs ar cisternām un trīs cisternas bija nogāzušās no sliedēm, bet viena bija sasvērusies 45 grādu leņķī. Noplūde bijusi no vienas cisternas, kas bija nokritusi. No tās lija ārā dīzeļdegviela ar intensitāti apmēram desmit litri minūtē. VUGD dienests noklāja apkārt šīm cisternām visu teritoriju ar putām, lai nerastos ugunsgrēka draudi. Vienas cisternas tilpums bija 60 tonnas.

Noplūdi sākotnēji mēģinājuši likvidēt vācot dažāda izmēra kannās un pēc tam dzelzceļa darbinieki atveda speciālu tilpni viena kubikmetra tilpumā, tad degviela tika vākta šajā tilpnē. Nogadījums noticis apmēram 100 metrus no upes, taču nekādi degvielas iekļūšanas ūdenī draudi nebija, jo VUGD izkārtoja speciālās absorbējošās bonas, lai norobežotu degvielas iztecēšanu plašākā teritorijā.

No Latvijas dzelzceļa tika izsūtīts atjaunošanas vilciens ar dažādu aprīkojumu un krānu, lai varētu uzlikt šīs cisternas atpakaļ uz sliedēm. Sākotnēji ar speciāls sūkni degviela gan tika pārsūknēta uz atvestajām tukšajām cisternām, lai varētu bojātās pacelt un nolikt uz sliedēm.

Bāliņš pastāstīja, ka, gāžoties cisternām bija bojāts arī viens elektrības stabs un bija nokrituši vadi, tādēļ kādu laiku nevarēja kursēt arī elektrovilcieni.

Savukārt AS "Pasažieru vilciens" sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Priedniece aģentūrai LETA sacīja, ka vilcienu kustība uz Jelgavu turpina kavēties, proti, vilcieni turpina kursēt līdz Cenas stacijai, kur pasažierus sagaida dīzeļvilciens, kas tālāk dodas uz Jelgavu.

Pretējā virziena dīzeļvilciens no Jelgavas cilvēkus aizved līdz Cenas stacijai, kur notiek pārsēšanās elektrovilcienā. Pārsēšanas dēļ vilcienu satiksme ir nelieli kavējumi gan Jelgavas, gan citos virzienos, piemēram, Ogre, Skulte.

Foto: no vietnes abc.lv

Komentāri