Aizvērsies pēc 6s Aizvērt reklāmu

Mācībās "Saber Strike 2013" piedalās teju 2000 dalībnieku no četrpadsmit valstīm (FOTO)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 7. jūnijā plkst. 15:37

ASV armija Eiropā (USAEUR) un tās reģionālie partneri Baltijā ir uzsākuši starptautiskās militārās mācības "Saber Strike", kas norisinās no 3.jūnija līdz 14.jūnijam. Mācības notiek vairākās vietās Lietuvā, Latvijā un Igaunijā, tajās ir iesaistīti aptuveni 2000 dalībnieku no 14 valstīm, informē SV armijas Eiropā štāba Sabiedrisko attiecību vadītāja birojs.

фото

"Esmu lepns par iespēju būt šo mācību vadītājam un sniegt savu ieguldījumu to norisē," teica Leika. "Esmu pārliecināts, ka šādas mācības ir vislabākais veids kā dalīties pieredzē, pilnveidot bruņoto spēku spējas un mācīties vienam no otra. Mums visiem jāstrādā ciešas sadarbības, uzticēšanās un labas iniciatīvas garā. Līdz ar to es sagaidu profesionalitātes, augstas motivācijas un labu prasmju demonstrēšanu visā mācību laikā. Tas mums palīdzēs sasniegt "Saber Strike" mērķus un uzdevumus," Pabrades poligonā, atklājot mācības, teica Lietuvas sauszemes spēku komandieris un mācību vadītājs ģenerālmajors Almantas Leika

фото

Jau trešo gadu notiekošo mācību "Saber Strike" programma ir daļa no pastāvīgajām ASV armijas Eiropā organizētajām sadarbības mācībām, kurās galvenā uzmanība pievērsta trim Baltijas valstīm - Latvijai, Lietuvai un Igaunijai. Mācības ir veidotas, lai veicinātu reģionālo stabilitāti, stiprinātu starptautisko militāro partnerību, uzlabotu starptautisko savietojamību un sagatavotu dalībniekus starptautiskajām operācijām.

фото

Šogad mācībās piedalās arī Somija, Francija, Lielbritānija, Polija, Vācija, Čehija, NATO Ziemeļaustrumu daudznacionālais korpuss, ASV Gaisa spēki Eiropā, ASV armija un Gaisa spēku Nacionālā gvarde, ASV armijas Kadetu pavēlniecība. Mācībās piedalīsies novērotāji no Norvēģijas un Zviedrijas. ASV armiju Eiropā mācībās pārstāv štāba Neparedzēto situāciju komandpunkts, Apvienotā starptautiskā mācību pavēlniecība, Apvienotais starptautiskais simulācijas centrs, novērotāji un instruktori no Apvienotā starptautiskā gatavības centra, 5. signālu pavēlniecība, 21. atbalsta pavēlniecība, 18. inženieru brigāde un 234. inženieru nodaļa .

фото

ASV armijas Eiropā Operāciju daļas komandieris pulkvedis Frederiks Jesens skaidro ASV armijas Eiropā Neparedzēto situāciju komandpunkta (CCP) lomu, nodrošinot komandvadības funkciju šīgada "Saber Strike" mācību laikā. "[Neparedzēto situāciju komandpunkts] nodrošina komandvadību starp Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Somijas apvienotajām brigādēm un bataljoniem," teica Jesens. "[Lietuvā] jūs varēsiet redzēt galvenokārt mācību štāba vingrinājumu, bet Latvijā - lauka taktisko vingrinājumu".

фото

ASV Gaisa spēki Eiropā nodrošina sauszemes spēku tuvā gaisa atbalsta kontrolierus, neparedzēto apstākļu reaģēšanas grupu, glābšanas un medicīniskās palīdzības sniegšanas spēju demonstrēšanu, piedaloties vienībām no Aviano Gaisa spēku bāzes Itālijā, Ramšteinas Gaisa spēku bāzes Vācijā un kontingentam no mācību nometnes "Camp Bullis" Teksasā.

фото

Mācībās piedalās arī Pensilvānijas armijas Nacionālā gvarde, iesaistoties gan štāba vingrinājumā ar komandvadības elementu, gan lauka taktiskajā vingrinājumā ar vieglo kājnieku vadu un kadetiem no rezerves virsnieku mācību korpusa.

фото

"Divdesmit gadus [Pensilvānijas armijas Nacionālajai gvardei] ir bijusi partnerības programma ar lietuviešiem, tā ir pāraugusi daudz profesionālākā, apjomīgākā un ilgstošākā sadarbībā," teica Pensilvānijas armijas Nacionālā gvardes ģenerāladjutants un mācību vadītājs ģenerālmajors Veslijs Kreigs. "Ir svarīgi veidot attiecības ilgtermiņā, lai tad, ja kādreiz nāktos cīnīties kaujas laukā plecu pie pleca, jūs viens otru saprastu. Mums visiem mācības ir saskaņā ar NATO standartiem, tādejādi tās patiesi vairo bruņoto spēku kaujas spējas".

фото

Merilendas Gaisa spēku Nacionālā gvarde nodrošina A-10 tuvā gaisa atbalsta lidmašīnas. Pensilvānijas Gaisa spēku Nacionālā gvarde atbalsta ar KC-135 degvielas uzpildes lidmašīnu. Vašingtonas Gaisa spēku Nacionālā gvarde atbalstīs arī ar tuvā gaisa atbalsta kontrolieriem.

фото

NATO Ziemeļaustrumu daudznacionālā korpusa komandpunkts, kura sastāvā ietilpst personāls no Čehijas, Dānijas, Igaunijas, Vācijas, Lietuvas, Polijas, Rumānijas un ASV, piedalās mācībās netālu no Tapas, Igaunijā ar kontingentu no Ščecinā, Polijā bāzētā štāba. Vienības piedalīšanās mācībās sniedz lielisku iespēju pilnveidot partneru spējas un stiprināt reģionālo sadarbību, norādīja Polijas armijas pulkvežleitnants Vojcehs Višņevskis.

Foto: Gatis Dieziņš, Jaunsardzes rekrutēšanas centrs, Līna Ambrozevičiute, Lietuvas Ārlietu ministrija, Benjamins Hjū, ASV Nacionālā gaisa gvarde

Komentāri