Basketboliste Tamane paziņo par karjeras beigām valsts izlasē, Mixnews.lv

Basketboliste Tamane paziņo par karjeras beigām valsts izlasē

фото

Sports | 2013. gada 3. janvārī plkst. 18:33

Latvijas vadošā sieviešu basketbola centra spēlētāja un aizvadītā gada valsts labākā basketboliste Zane Tamane negaidīti paziņojusi par karjeras beigām valstsvienībā, vēsta Latvijas Basketbola savienība.

Pašlaik 29 gadus vecā Tamane 2012.gadā izcīnīja Turcijas čempiones titulu Stambulas "Fenerbahce" sastāvā, izmēģināja spēkus Sieviešu nacionālajā basketbola asociācijā .

Palīdzēja Latvijas sieviešu valstsvienībai piekto reizi pēc kārtas kvalificēties Eiropas čempionāta finālturnīram un

Krievijas komandas Orenburgas "Nadežda" sastāvā šīs sezonas pirmajā pusē sakrāja labu statistiku kā FIBA Eirolīgā (vidēji spēlē 7,4 punkti un 7,5 atlēkušās bumbas), tā arī Krievijas čempionātā (vidēji spēlē 9,1 punkts un 7,1 atlēkusī bumba).

Basketboliste neslēpj, ka karjeras beigšana izlasē pirms svarīgiem turnīriem nav tradicionāls solis.

Tamane Latvijas valstsvienībā debitēja 2001.gada 8.maijā Tallinā spēlē ar Igaunijas izlasi. Valstsvienības rindās viņa aizvadījusi 125 spēles, kas ir trešais lielākais rādītājs, tajās gūstot 1037 punktus. Eiropas čempionātos un olimpiskajā turnīrā, startējot kopumā desmit Starptautiskās

Basketbola federācijas sacensībās, viņa aizvadījusi 65 spēles, kurās guvusi 518 punktus, izcīnījusi 460 atlēkušās bumbas un bloķējusi 79 metienus.

foto: basketfaul.com

Komentāri