Iespējamā krāpšanas lietā aizturēts Lietuvas Basketbola federācijas ģenerālsekretārs, Mixnews.lv

Iespējamā krāpšanas lietā aizturēts Lietuvas Basketbola federācijas ģenerālsekretārs

фото

Sports | 2013. gada 8. janvārī plkst. 07:04

Lietuvas Basketbola federācijas (LKF) ģenerālsekretārs Mindaugs Balčūns pirmdien aizturēts aizdomās par līdzdalību nelikumīgā Panevēžas pašvaldības līdzekļu izmantošanā viesnīcas rekonstrukcijai pirms 2011.gada Eiropas vīriešu čempionāta basketbolā, informē "Ve.lt".

Kā paziņojusi Panevēžas apriņķa prokuratūra, šobrīd sadarbībā ar Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienesta amatpersonām tiek veikta izmeklēšana par iespējamu amata stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, krāpšanu un dokumentu viltošanu. Tās gaitā pirmdien nopratināti vairāki aizdomās turamie, tai skaitā Balčūns. Kā aizdomās turamo šai lietā prokurori nopratinājuši arī Panevēžas pilsētas mēru Vitāliju Satkeviču.

Izmeklētājiem ir aizdomas, ka pirms 2011.gada čempionāta, kas norisinājās Lietuvā, tika izstrādāts plāns, kā nelikumīgi par pašvaldības līdzekļiem rekonstruēt akciju sabiedrībai "Via Unica" piederošo viesnīcu "Romantic".

2010.gadā pilsētas pašvaldība parakstīja ar Lietuvas Basketbola federāciju līgumu vairāk nekā divu miljonu litu (408 000 latu) vērtībā par čempionāta sacīkšu organizēšanu, basketbola popularizēšanu un attīstību Panevēžā, lai gan, iespējams, tobrīd varēja būt zināms, ka šis līgums netiks pienācīgi pildīts un izrakstītie rēķini par darbu izpildi tiks viltoti.

foto: sportacentrs.com

Komentāri