Dakaras rallija kopvērtējumā vadībā pašreizējais čempions Peterhansels, Mixnews.lv

Dakaras rallija kopvērtējumā vadībā pašreizējais čempions Peterhansels

фото

Sports | 2013. gada 8. janvārī plkst. 10:57

Par prestižā Dakaras rallijreida kopvērtējuma līderi vieglo automobiļu klasē pēc pirmdien aizvadītā trešā posma kļuvis pašreizējais čempions Stefans Peterhansels no Francijas, ziņo LETA-AFP.

343 kilometrus garo ātrumposmu visātrāk veica Peterhansela komandas biedrs katarietis Nasers Salehs al Atijahs, bet francūzis viņam zaudēja trīs minūtes un 52 sekundes, finišējot trešajā pozīcijā.

Tādējādi Peterhansels kļuvis arī par kopvērtējuma līderi, bet otro vietu ieņem Al Atijahs, kurš pašreizējam sacensību čempionam zaudē sešas minūtes un 33 sekundes.

Ar Latvijā būvēto automašīnu "OSCar O3" sacensībās startē arī lietuvietis Benedikts Vanags, kurš trešo posmu noslēdza 122.vietā 129 sportistu konkurencē, kopvērtējumā saglabājot 125.pozīciju.

Šī gada sportisti Dakaras rallijreidā 14 posmu garumā sacenšas no Peru galvaspilsētas Limas līdz Čīles galvaspilsētai Santjago.

Atgādinām, ka Dakaras rallijreids, kurā šogad nestartē neviens Latvijas pārstāvis, piekto reizi pēc kārtas norisinās Dienvidamerikā. Rallijreids no 1979. līdz 2007.gadam 29 reizes norisinājās Āfrikā. 2008.gadā tas drošības iemeslu dēļ tika atcelts, no 2009. līdz 2010.gadam risinājās Argentīnā un Čīlē, bet kopš 2011.gada to uzņem arī Peru.

Foto: Mitsubishi, autosporttimes.ru

Komentāri