Kauņā pludmales volejbolu varēs spēlēt arī ziemā, Mixnews.lv

Kauņā pludmales volejbolu varēs spēlēt arī ziemā

фото

Sports | 2013. gada 9. janvārī plkst. 08:57

Kauņā, pašā pilsētas centrā, pludmales volejbolu karstās smiltīs turpmāk varēs spēlēt arī pašā ziemas vidū - šonedēļ tur atklāta segta arēna "Rio", kurā ir trīs olimpiskajiem standartiem atbilstoši pludmales volejbola laukumi, vēsta LETA, atsaucoties uz portālu "15min.lt".

Visā arēnā 1200 kvadrātmetru platībā ir apsildāmas grīdas, tādēļ basām pēdām tur būs patīkami pat 20 grādu salā. Aptuveni 35-40 centimetrus biezā Lietuvas jūrmalas smilšu slāņa temperatūra pārsniedz 30 grādus. Ierīkotas dušas, ģērbkabīnes, bārs.

Ideja izveidot šādu smilšu arēnu radusies domubiedru grupai, kas aizrāvusies ar pludmales volejbolu. Tur gan varēs nodoties arī citām spēlēm, ko vasarā spēlē pludmales smiltīs, - futbolam, badmintonam.

Siltzemju noskaņu, ko arēnā palīdz radīt veiksmīgie džungļu gleznojumi uz sienām, atklāšanas pasākumā papildināja ugunīgi Latīņamerikas ritmi. Pirmajā simboliskajā mačā piedalījās spožākās Lietuvas pludmales volejbola zvaigznes, pagājušā gada pasaules jauniešu čempionāta uzvarētājas Ieva Dumbauskaite un Monika Povilaitīte, kas bez pūlēm sakāva Kauņas mēru Andrju Kupčinsku, kurš vairāk pazīstams kā basketbola cienītājs.

Abas sportistes augstu novērtējušas jauno arēnu, kas ir otrā Lietuvā, - līdzīga arēna darbojas arī Viļņā.

Kā solījis Kauņas mērs, vasarā vairākus pludmales volejbola laukumus domāts ierīkot arī brīvā dabā, Nemunas salā.

Kauņas arēnas "Rio" dibinātāji nākotnē cer sarīkot pirmo pludmales volejbola ziemas čempionātu Lietuvā. Puspajokam, pusnopietni viņi izteikuši cerību, ka te izaugs jaunie Lietuvas talanti, kas varēs piedalīties 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. "Tādēļ arī izvēlējāmies šādu nosaukumu," skaidrojis arēnas direktors Lins Matulaitis.

Vienlaikus viņš atzinis, ka pludmales volejbols pirmkārt ir nevis sporta veids, bet ļoti patīkama izklaide, kurai nav nekādu vecuma ierobežojumu un nav vajadzīga īpaša fiziskā sagatavotība.

Arēnā paredzēts rīkot gan dienas un nakts turnīrus, gan dažādus koncertus un izklaides pasākumus. Tie apmeklētāji, ko pludmales volejbols īpaši neaizrauj, tad varēs vienkārši pazvilnēt siltās smiltiņās, bet bērniem būs iespēja celt smilšu pilis.

Foto: no vietnes kaunas.lt

Komentāri