Basketbola zvaigzne Pārkers atvainojas par trīs gadus vecu antisemītisku žestu, Mixnews.lv

Basketbola zvaigzne Pārkers atvainojas par trīs gadus vecu antisemītisku žestu (1)

фото

Sports | 2014. gada 1. janvārī plkst. 20:49

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Sanantonio "Spurs" zvaigzne Tonijs Pārkers publiski atvainojies par trīs gadus vecu notikumu, kurā viņš demonstrējis tādu pašu antisemītisma žestu, par kāda izrādīšanu plašai kritikai nesen kā pakļauts Anglijas premjerlīgas futbola kluba Vestbromvičas "Albion" franču uzbrucējs Nikolā Anelka, ziņo LETA-REUTERS.

Abu franču sportistu pielietotais žests tiek uzskatīts par apgrieztu nacistu sveiciena simbolu. To publiski slavenu padarījis franču komiķis Džedonī, kurš žestu sācis pielietot 2005.gadā.

"Lai arī šis žests daudzus gadus bijis Francijas kultūras sastāvdaļa, tikai pavisam nesen uzzināju par tā negatīvajām asociācijām," Pārkers citēts NBA paziņojumā. "Kad pirms trim gadiem tiku nofotografēts, rādot šo žestu, uzskatīju to par humoristisku darbību un nezināju, kā tas ir tulkojams. Tagad vēlos par to atvainoties un solu šādu žestu vairs nekad neizmantot."

Jau ziņots, ka Anelka par šī žesta demonstrēšanu, kas tika novērota pagājušās nedēļas premjerlīgas čempionāta spēlē, varētu saņemt diskvalifikāciju. Tikmēr pats Anelka noliedzis, ka žests bijis antisemītisks, sakot, ka tas veltīts viņa draugam Džedonī.

Anelkas demonstrētais žests izraisījis plašu Izraēlas politiķu un mediju kritiku.

Komentāri 1
Ismieklspirms 5 gadiem
Vārda brīvība nenozīmē žestu brīvību.