Soču ziemas olimpiādes lāpā - Ugunsputna, Krievijas folkloras un kosmosa tehnoloģiju motīvi, Mixnews.lv

Soču ziemas olimpiādes lāpā - Ugunsputna, Krievijas folkloras un kosmosa tehnoloģiju motīvi

фото

Sports | 2013. gada 14. janvārī plkst. 20:17

Soču ziemas olimpisko spēļu organizatori pirmdien svinīgi prezentēja sacensību olimpisko lāpu, kuras dizainā ietverti Krievijas folkloras, mītiskā Ugunsputna un kosmosa laikmeta tehnoloģiju motīvi, informē aģentūra LETA.

Lāpa tiks iedegta 7.oktobrī Senajā Olimpijā, bet pēc tam tā mēros ceļu līdz Sočiem, kur olimpiskā uguns ieradīsies 2014.gada 7.februārī - Olimpiādes atklāšanas dienā. Kopumā lāpa veiks ap 65 tūkstošu kilometru garu ceļu.

"Olimpiskā lāpa ir viena no galvenajiem sacensību simboliem. Mūsu gadījumā tā simbolizē Krievijas skaistumu un daudzveidību," pēc lāpas atklāšanas ceremonijas žurnālistiem sacīja 2014.gada spēļu organizatoru komitejas vadītājs Dmitrijs Černišenko.

Lāpa savā ceļā līdz Sočiem kādā no distances posmiem atradīsies gan Krievijas augtākajā kalnā Elbrusā, gan Baikāla ezera apkārtnē, gan Ziemeļpolā.

"Mēs ceram, ka tā vārētu arī pabūt atklātā kosmosā," sacīja Černišenko.

Lāpas dizains ieturēts sarkanajā un sudraba krāsā. Sarkanā ir Krievijas nacionālā krāsa, bet sudraba - pati populārākā olimpiskās lāpas vēsturē.

"Mūsu lāpa ir īsts mākslas darbs. Tā savieno it kā nesavienojamas lietas - aukstu metālu un uguns liesmu. Tajā pašā laikā, tas ir arī ļoti simboliski, jo pirmo reizi Olimpiāde notiks subtropu joslā esošā pilsētā," norādīja Černišenko.

Soču olimpiskā lāpa sver 1,8 kilogramus un to kopumā nesīs un viens otram nodos 14 tūkstoši cilvēku. Tāpat tā tiks nesta caur 2 900 pilsētām un ciemiem visos 83 Krievijas reģionos.

Kā ziņoja portāls Mixnews, 2014.gada ziemas olimpiskās spēles Sočos norisināsies no 2014.gada 7. līdz 23.februārim.

Foto: luxplanet.ua

Komentāri