Kamaniņu sports: Gudramovičs/Kalniņš triumfē Nāciju kausā; Rubenis nekvalificējas PK pamatsacensībām, Mixnews.lv

Kamaniņu sports: Gudramovičs/Kalniņš triumfē Nāciju kausā; Rubenis nekvalificējas PK pamatsacensībām

фото

Sports | 2014. gada 3. janvārī plkst. 14:06

Latvijas kamaniņu braucēju divnieks Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš piektdien izcīnīja uzvaru Vācijas trasē Kēnigzē notikušajās Pasaules kausa izcīņas sestā posma Nāciju kausa sacensībās, bet Mārtiņam Rubenim pamatsacensībām kvalificēties neizdevās, ziņo LETA.

Gudramovičs/Kalniņš trasi veica 50,785 sekundēs, tuvākos sekotājus Andreju Bogdanovu un Andreju Medvedevu no Krievijas apsteidzot par 0,40 sekundēm.

Līdz ar to Latvijas duets kvalificējies pamatsacensībām, kur jau automātisku dalību nodrošinājuši brāļi Andris un Juris Šici.

Tikmēr vīriešu konkurencē vislabāk veicās Ināram Kivleniekam, kurš ierindojās sestajā vietā un arī piedalīsies pamatsacensībās, tāpat kā Kristaps Mauriņš, kuram Nāciju kausā šoreiz 20.vieta. Tikmēr neveiksmīgs starts Rubenim, kuram 21.pozīcija, paliekot pirmajam aiz strīpas, tāpēc nāksies iztikt bez dalības sacīkstēs. Savukārt pēdējā, 32.vietā starp finišējušajiem ierindojās Artūrs Dārznieks.

"Treniņos secināju, ka jaunās kamanas nav piemērota šai trasei un vakar nācās mainīt kamanu aptecētāju no jaunā uz veco," pēc sacensībām sarunā ar Latvijas Kamaniņu sporta federāciju izteicās Rubenis.

"Līdz ar to nebija iespējas ar veco aptecētāju nobraukt nevienu treniņbraucienu. Šodien trases augšdaļā kļūdījos. Rezultāti ir ļoti blīvi, tāpēc arī neizdevās kvalificēties pamatsacensībām. Bet darbs notiek - tas bija vajadzīgs, lai saprastu, ko darīt. Ir laba viela pārdomām un ir atskaites punkts, skatoties uz priekšu."

Dāmu konkurencē neveiksmīgs starts Elīzei Tīrumai, kura tika diskvalificēta, bet Ulla Zirne šajās sacensībās nestartē, jo gatavojas startam Eiropas junioru čempionātā.

Tīrumai neizdevās iziet tehnisko kontroli, jo slieces priekšējais gals bija par vaļīgu, tāpēc viņu diskvalificēja.

Sestdien paredzēts starts divniekiem un dāmām, bet svētdien šajā posmā sacentīsies vīri un stafetes komandas.

Turpinājumā pasaules labākie kamaniņu braucēji tiksies Oberhofā un Altenbergā, bet 25. un 26.janvārī Pasaules kausa noslēdzošais, devītais, posms, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts, risināsies Siguldā. Soču olimpiskās spēles notiks no 2014.gada 7. līdz 23.februārim, bet kamaniņu sacensības sāksies jau 8.februārī ar vīriešu vieninieku sacensībām.

Kā zināms, olimpiskajās spēlēs startēs vīri Mārtiņš Rubenis, Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš, dāmas Ulla Zirne un Elīza Tīruma, kā arī divnieku ekipāžas Andris Šics/Juris Šics un Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš.

Tāpat Latvija Olimpiādes kamaniņu sporta sacensībās būs pārstāvēta komandu stafetē.

Vietu olimpiskajās spēlēs nav spējis iegūt Artūrs Dārznieks. Savukārt 18 gadus vecā Zirne, visticamāk, būs jaunākā Latvijas delegācijas sportiste un jaunākā kamaniņu braucēja Sočos.

Pēc pagājušās sezonas par karjeras beigām paziņoja pieredzējusī Latvijas kamaniņu braucēja Maija Tīruma, kura šosezon palīdz Francijas kamaniņu braucējiem.

Komentāri